Zadaj pytanie i czekaj na szybką odpowiedz eksperta z danej dziedziny
Regulamin działu: Wszystkie porady na naszym forum są sprawdzane i moderowane przez wybranych fachowców z danej branży. Staramy się zapraszać do naszej społeczności największe autorytety z danej dziedziny. Zachęcamy do ich poznania w tym dziale.
#2636 przez hermes
Śr lis 28, 2018 4:46 pm
czolem, poprosze o informacje na temat bakterii zimowych stosowanych w stawach i oczkach wodnych z rybami Koi. Jak one pracuja w porownaniu ze zwyklymi bakteriami i jak je stosowac?
#2648 przez Stawywodne
Cz lis 29, 2018 12:49 pm
Bakterie pracujące w zimnej wodzie (od 3,5 stopnia chyba) to bakterie które dodaje się do wody podczas jesieni, zimy i wczesnej wiosny w celu minimalnego chociaż podtrzymania procesów filtracji. Zwykłe bakterie giną lub wytwarzają formy przetrwalnikowe w wodzie poniżej 7,5 - 8 stopni i praktycznie cała filtracja zostaje wtedy zatrzymana. Bakterie "zimowe" rozkładają głównie liście i resztki organiczne. Z mojego doświadczenia wynika, że pracują dużo gorzej, ale chyba nie ma się czemu dziwić.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze