Tematy związane z pielęgnacją terenów zieleni
#3164 przez Olaf65
Śr kwi 17, 2019 2:38 pm
Cześć, mam takie pytanie, czy czyścicie meble ogrodowe myjką ciśnieniową? Spotkałem się z różnymi opiniami, niektórzy twierdzą że to może zniszczyć meble, inni że jak się odpowiednio dobierze siłę strumienia to nie ma obawy. I że wszystko zależy od mebli, powłok itd. A wy jakie macie zdanie? Pytam bo przymierzam się do zakupu myjki i docelowo będę jej używać głównie w ogrodzie. A jeśli się okaże, że nie nadaje się do czyszczenia mebli to sam nie wiem czy się ostatecznie zdecyduję na zakup. Chodzi mi konkretnie o myjki Karcher Macie jakieś porady, sugestie?
#7092 przez aldo
Pt lip 26, 2019 8:40 am
W zasadzie nie wiem, jak dokładnie wpłynie to na meble (na pewno wiele zależy od jakości drewna i tego, jak stare są meble), bo swoje meble ogrodowe mam po prostu dość dobrze zabezpieczone i w razie czego wystarczy, że dokładnie przetrę je szmatką. Jeśli uda Ci się wyczyścić meble, to zabezpiecz je jakimś impregnatem od Timber Market. Można do tego wykorzystać np. specjalny olej, ale nie tylko. Dzięki temu meble będą wyglądały zdecydowanie lepiej i będą trwalsze. ;)