#988 przez Panery
Wt lut 28, 2017 11:21 pm
jak i gdzie sie montuje dozownik co2 ? jak narazie mam zestaw bebnowy oase - 1 ciąg filtrów. Czy on poprawi mi jakosc wody? na jakiej zasadzie?
#990 przez Oase
Śr mar 01, 2017 11:29 am
Dispenser Co2 stale monitoruje poziom pH wody i utrzymuje go na właściwym poziomie, dodając w razie potrzeby dwutlenek węgla lub tlen. Dzięki temu automatycznie stabilizuje najważniejsze parametry wody, które są kluczowe dla właściwego działania filtrów biologicznych. Przyczynia się to do ograniczenia ilości glonów nitkowatych w stawie kąpielowym. Montujemy go w komorze, gaz powinien być pompowany do złoża na dużej powierzchni a jeśli nie jest to możliwe to do komory z biobalami w przypadku filtra firmy Oase Living Water (będzie to jednak dużo mniej skuteczne rozwiązanie).
#995 przez Panery
Pt mar 03, 2017 7:11 pm
w jaki sposob ogranicza powstawanie glonow nitkowatych?
#996 przez Waterkeeper
Pt mar 03, 2017 10:05 pm
Urządzenie utrzymuje stały poziom CO2 , kontrolując pH i twardość węglanową ( przemijającą ). Utrzymując poziom węgla na odpowiednim poziomie i Ph stabilizuje procesy zachodzące w zbiorniku. Glony zazwyczaj rozwijają się nadmiernie gdy nie maja konkurencji roślin wyższych lub gdy w wodzie występuje zbyt dużo związków fosforu. Po kilkuletnich badaniach okazało się, że jeśli Ph utrzymamy na poziomie 6,8 - 7,1 glony maja znikome szanse rozwoju, węgiel z wody pobierają rośliny wyższe, które dzięki aleopatji nie pozwalają na rozwój glonów nitkowatych. Glony ( z jednym wyjątkiem) nie tolerują kwasu węglowego. Urządzenie dzięki kontroli i dozowaniu CO2 utrzymuje te parametry na właściwym poziomie.

Dozowanie tlenu (w zasadzie powietrza) odbywa się tylko w tych chwilach, kiedy jest to faktycznie potrzebne. W 99% przypadków tlenu w wodzie nie brakuje, gdyż jest on pozyskiwany z atmosfery. Wyjątek stanowią okresy dużych upałów lub przyduchy) i w tym momencie Dispenser CO2 dostarcza właśnie powietrza.

Poziom CO2 w naturalnych zbiornikach zmienia się ok. 3 razy na dobę - rano jest inny, w porze popołudniowej inny i wieczorem inny. Wpływają na to rośliny w wodzie i zachodzące procesy chemiczne. W przypadku instalacji Dispensera CO2 ta zasada nie obowiązuje. To my ustalamy wtedy warunki jakie maja panować w zbiorniku, wspomagając rośliny wyższe, które zabierają pokarm glonom nitkowatym. Normalnie nikt nie ma wpływu na poziom CO2 w zbiorniku i zawsze jest go w wodzie za mało. W dozowaniu CO2 chodzi również o to by zareagowało ono z substratami typu Biokalonit w stawie kąpielowym i spowodowało wytworzenie kwasu węglowego bo to on jest przyswajalny przez rośliny.
#1012 przez Cyprokow
Pn mar 06, 2017 11:07 pm
Można prosić o kontakt na prv, chciałbym go zainstalować a mam sporo pytań technicznych
#1015 przez John
Śr mar 08, 2017 11:46 pm
co2 dostarczamy z butli?
#1020 przez Waterkeeper
Pt mar 10, 2017 8:19 pm
Tak, kupujemy butlę z gazem i podłączamy do urządzenia.
#1049 przez John
So mar 25, 2017 9:59 am
sonda ma być zanurzona na stałe w wodzie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze