Zadaj pytanie i czekaj na szybką odpowiedz eksperta z danej dziedziny
Regulamin działu: Wszystkie porady na naszym forum są sprawdzane i moderowane przez wybranych fachowców z danej branży. Staramy się zapraszać do naszej społeczności największe autorytety z danej dziedziny. Zachęcamy do ich poznania w tym dziale.
#2227 przez Irena
Pt cze 29, 2018 8:53 am
Witam i proszę o poradę. Mam w ogrodzie 10 grusz konferencji i wyrosły bardzo wysokie . Sięgają do kabli elektrycznych . Czy mogę je obciąć do 1/3 wysokości ? Będą owocować ?
#2237 przez Bondar
So lip 07, 2018 11:02 pm
Cięcie gruszy Konferencji polega na usuwaniu gałęzi zbyt słabych i pozostawieniu krótkopędów. Drzewo najlepiej owocuje na dwu i trzyletnich pędach. Usuwamy część jednorocznych przyrostów oraz gałęzie starsze niż czteroletnie. Cięcie gruszy Konferencji polega na usunięciu wszystkich pędów do wysokości 70 cm. Z wyrastających powyżej pędów wybiera się trzy równomiernie rozłożone wokół osi głównej, a pozostałe wycina. Pozostawione pędy skraca się mniej więcej o jedną trzecią długości. Jeśli są zbyt wzniesione, trzeba je odgiąć od pnia rozpórkami lub podwiązać odciągami w dół. W taki sposób, by osiągnąć kąt 60° w stosunku do pionu. Przewodnik skraca się na wysokości około 40 cm nad najwyższym pędem bocznym, a pędy konkurencyjne całkowicie się usuwa. Nie należy zapominać o cięciu owocującej gruszy Konferencji. Jeśli zaniedbamy ten zabieg stanie się ona nieproduktywna ze względu na brak odżywiających je długopędów. Wygięte do poziomu pędy tworzą boczne krótkopędy, z których pąków wierzchołkowych wyrastają kwiaty. Wygiętą pod ciężarek owoców gałąź usuwa się i odmładza aż do wznoszącego się pędu głównego.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze