#1312 przez Kiii
So sie 12, 2017 8:06 pm
Poprosze o opinie na temat filtrow do stawow kapielowych? Wybrac Hydrogravity set czy Proficlear premium?
#1316 przez oczkowodne
N sie 13, 2017 4:10 pm
Do oczka wodnego z rybami lub karpiami Koi wybrałbym Oase ProfiClear Premium, samoczyszczący się bęben doskonale czyści wodę z wszelkich osadów. Do stawu kąpielowego zdecydowanie lepszy będzie filtr Hydrogravity, który chroni zooplankton przed zniszczeniem. Bęben ProfiClear wyłapując osady wyłapie i wyrzuci również np. dafnie co zaprzecza idei naturalnego stawu kąpielowego. W tym przypadku nawet nie ma się co zastanawiać.
#1498 przez Waterkeeper
Wt paź 17, 2017 3:58 pm
Stosuje oba rozwiązania w zależności od potrzeb klientów. Uważam jednak, że HydroGravity będzie bardziej odpowiedni do naturalnych stawów kąpielowych. Z flirtami bębnowymi są wieczne problemy, wyskakują errory, trzeba tam prawie codziennie zaglądać itp. W hydrogravity nic nie ma prawa się stać, można wyjechać na 14 dni i spać spokojnie. Bęben jak wyrzuci error to filtracja staje i koniec czystej wody.
#1533 przez Bukowiak
So paź 21, 2017 12:02 pm
Ja ostatecznie mam staw z roślinami i z dużym strumieniem i bez żadnego mechanicznego filtra. Na razie jest dobrze, większość osadów poprzez spust denny ląduje mi w małym oczku na początku strumienia. Pewnie kiedyś mi to zacznie szkodzić i wtedy oczyszczę ten fragment. Mam nadzieję ze strumyk robi mi za filtr biologiczny, nie jestem jednak pewien czy nie mam tam za szybkiego przepływu i czy po kilku latach się nie zamuli. W ostateczności jak to nie będzie mi sprawnie działało to zastanowię się nad zakupem hydrogravity.