Tematy związane z planowaniem i projektowaniem ogrodu
#164 przez Caro
Cz kwi 02, 2015 7:41 pm
Moje kolejne pytanie dotyczy średnich cen projektów ogrodów. Ile bierzecie za m2 powierzchni zieleni?
#176 przez GordoStudio
Pt kwi 03, 2015 5:54 pm
Profesjonalny, podstawowy projekt ogrodu powinien kosztować od 4 zł/m2 w górę. Na rynku są duże rozbieżności cen. Młode firmy i studenci biorą po 1 zł/m2 , duże firmy projektowe od 6 zł/m2. Wynajmując architektów bez doświadczenia jesteśmy narażeni na nieuniknione błędy w projekcie i wydatki związane z konieczną przebudową ogrodu po kilku latach. Znani architekci krajobrazu liczą z kolei dodatkowo za swoją markę i specyficzny styl jakim się charakteryzują. Sam koszt projektu jest też uzależniony od wielu czynników dodatkowych. Warto przeczytać artykuł poświęcony temu tematowi naszego autorstwa: http://www.gordostudio.com/baza-wiedzy/ ... grodu.html
#192 przez Pelergino
Pt kwi 03, 2015 8:33 pm
Czas potrzebny na dokładne i profesjonalne przygotowanie wizualizacji, projektu koncepcyjnego, doboru roślin i wykonanie samego projektu wykonawczego to minimum 3 tygodnie. Nie rozumiem jak ktoś może robić to za przykładowo 1 500 zł - od razu pachnie to amatorszczyzną lub kopiowaniem jakiś rozwiązań. U mnie koszt projektu ogrodu w stylu nowoczesnym to wydatek od 5 000 zł w górę.
#302 przez Stern
Pn kwi 13, 2015 12:42 am
A czy w tej cenie jest już projekt nawodnienia i oświetlenia ogrodowego? Co z nawierzchniami?
#333 przez Kalinka
So kwi 25, 2015 3:30 pm
Ja za projekt ogrodu o powierzchni 500 m2 zapłaciłam prawie 3 000 zł. Cena nie zawierała systemu nawadniającego i iluminacji. Dodatkowo zapłaciłam 1 500 zł za projekt małego oczka wodnego 20 m2
#375 przez GordoStudio
Cz maja 07, 2015 9:06 pm
Profesjonalny projekt ogrodu powinien zawierać projekt systemu automatycznego nawadniania, koncepcje nawierzchni i projekt iluminacji ogrodu. Przecież to wszystko tworzy całość.
#522 przez sunflower
Wt wrz 08, 2015 8:30 am
Ja mam własnie obecnie dylemat, bo zdecydowałam się na projekt i wykonanie pakietu standardowego przez firmę. Znalazłam najtańszą właściwie opcję w mojej okolicy, bo 7500 całkowity koszt (firma nazywa się Ogrody Drama). Znajomi znajomych mieli robione przez tę firmę i byli podobno bardzo zadowoleni, choć ja efektów nie widziałam. W koszta wliczony jest trawnik, ogrodzenie ekobordem, cała koncepcja, wizualizacje, projekt, wykonanie. Propozycja jest na tyle atrakcyjna w porównaniu z innymi w mojej okolicy, że szybko się skusiłam, a teraz, jak to kobieta, zaczynam się łamać. Co sądzicie, dobrze zrobiłam? Zależy mi głównie na estetycznym trawniku, bo na tą chwile mam przed ugór po budowie przed domem.