Tematy związane z aranżacją, budową i urządzaniem ogrodu
#2394 przez WeronikaMaczek
Wt wrz 18, 2018 11:19 am
Jak w temacie! Jak aranżować ogród? Mamy częściowo zacieniony teren, lecz taras i druga część ogrodu jest cały czas eksponowana na słońcu. Ciężko nam dobrać odpowiednie rośliny do obydwu części ogrodu. Poza tym, mamy też problem z trawą, bo w zacienionej części rośnie mech! Czekam na wasze rady!
#2545 przez mczay
Pn paź 29, 2018 5:10 pm
A co myślicie do zadaszeniu do ogrodu?Tarasola ma w swoje ofercie ciekawe i piękne rozwiązania, zastanawiam się nad czymś takim właśnie do mojego ogrodu. Wygodne i praktyczne, można zaprosić gości na kawę czy grilla nawet jak pogoda nie sprzyja.
#2985 przez wojcin
Pn lut 25, 2019 3:41 pm
Jeśli chodzi o rośliny to ja bym się zdała chyba na jakiegoś ogrodnika, bo wtedy on powinien dopasować konkretne rośliny do miejsca i rodzaju gleby. Moi rodzice, jak uczyli się funkcjonowania w domu i urządzania ogrodu, to chcieli wszystko sami zrobić i niestety wydali mnóstwo kasy na rośliny, które się nie przyjęły... W zamian za to pewnie by mogli już skorzystać z usług ogrodnika. Poza tym moim zdaniem, warto kupić jakieś meble ogrodowe i parasol, zwłaszcza na tę część, gdzie jest najwięcej słońca. Plus jest taki, że można teraz znaleźć ładne meble nawet w takim sklepie jak kaufland.pl. I w dodatku w przystępnej cenie. Mają też trwałe rośliny, ale nie wiem czy do tak zróżnicowanego ogrodu. Wiem, że w domu potrafią przetrwać wiele, więc może tam też by dały radę. Z jedną czy dwoma roślinami może i warto by było spróbować, ale jeśli nie dadzą rady to lepiej chociaż raz skonsultować się z kimś, kto się na tym zna lepiej niż my czy sprzedawca.
Ja obstawiam, że najtrwalsze będą drzewa i krzewy iglaste i jeszcze trawy ozdobne, o ile podpasuje im ziemia i się przyjmą. Obawiałbym się za to o kwiaty, bo mam wrażenie, że one są znacznie bardziej delikatne.
#3050 przez barwinka
Wt mar 26, 2019 1:03 pm
Chyba tak, by wszystko dobrze ze sobą współgrało. Nie zapomnij też o odpowiednim miejscu na owocowe krzewy i drzewa . Bo nic nie smakuje lepiej jak przetwory zrobione z owoców, które samemu się wyhodowało.
#3292 przez Jannette
So kwi 27, 2019 5:41 am
Moim zdaniem, chcąc fajnie zaaranżować przestrzeń, dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po dostępne w ofercie Iluve ]latarnie ogrodowe . Przede wszystkim bowiem zarówno miłośnicy klasyki, jak nowoczesnych rozwiązań, znajdą tam całe mnóstwo propozycji dla siebie. Co więcej, są one one wysokiej jakości i na pewno zachowają nienaganny wygląd przez długie lata.
#3324 przez zonka
Śr maja 08, 2019 6:56 pm
nam zalezalo na funkcjonalnosci, no i fajnie gdyby był tez gustownie urzadzony, w nowoczesnym stylu. sami nie bardzo ogarniamy ta tematyke, dlatego powierzylismy to firmir Gardenon, to byl swietny krok, efekt rewelacja, trawnik, system nawadniajacy, rosliny, wszystko naprawde fajnie ogarniete
#7195 przez Takka
Wt sie 06, 2019 11:05 am
Wybrałabym po prostu same drzewka i krzewy iglaste.