Tematy związane z pielęgnacją terenów zieleni
#886 przez agatabielec
Wt sty 10, 2017 11:19 am
Zabezpieczałam u siebie drzewa owocowe. Posadzone drzewka owocowe obsypujemy kopczykami. Bielenie pni drzew należy wykonać w najpóźniej do połowy stycznia. Po radę zgłosiłam się do szkołki drzew i krzewów Marka Gurgula. Dowiedziałam się, to na celu zapobieganie nagrzewaniu się pni i grubych konarów. Dopiero zaczynam sama dbać o ogród i nie wiem jak jest z pielęgnacją pozostałych roślin
Ostatnio edytowano Wt sty 24, 2017 11:42 am przez agatabielec, łącznie edytowano 1 raz
#1197 przez Dorotka
Pt lip 07, 2017 2:37 pm
Ja głównie zabezpieczałam na zimę róże. Robiłam warstwę ze słomy albo iglaków i folii, ale nigdy nie przynosiło to skutecznych rezultatów;/ dlatego też zleciłam to firmie, majątku nie płacę, a zawsze mam pewność, że róże przetrwają zimę. Współpracuję od 2 sezonów z firmą Zielone Wariacje i nie mam zastrzeżeń.
#1658 przez Azalia35
Pn lis 13, 2017 8:36 pm
Ja obsypuje trocinami i obwiązuję workiem jutowym. Gorszym problemem są u mnie jednak zające i sarny niż sam mróz. Niejedną jabłonkę już mi obgryzły przez zimę. W zeszłym roku ustawiłam coś w rodzaju paśnika licząc, że oszczędzą tym sposobem drzewka, ale oczywiście nic z tego. Zjadły to co było w paśniku a kora na deser :(
#1662 przez DagmaraB
Wt lis 14, 2017 8:46 am
Dlatego ja kupuję taką zieloną siatkę w budowlanym na 80 cm i okręcam nią drzewka młode. Na gałązkach wieszam worki foliowe tak aby nie odleciały i jakoś przetrwają zimę. Też mam paśnik w pewnej odległości, żeby nie było desperacji u saren.