#2553 przez Czyrnas
Śr paź 31, 2018 1:37 am
Witam wszystkich forumowiczów. Od początku tego sezonu jestem szczęśliwym posiadaczem stawu kąpielowego o powierzchni 100 metrów kwadratowych. Przez cały sezon wszystko było ok. Osady na dnie zbierał mi zwykły odkurzacz basenowy a pojawiające się glony w strefie z roślinami na bieżąco wybierałem ręcznie. Wykonawca powiadomił mnie, że ilość tych glonów będzie malała wraz z rozwojem roślin wodnych w tej cześć. Wszystko to było dla mnie zrozumiałe i zakres mojej pracy nie był jakoś szczególnie obciążający. Podczas realizacji wybrałem zieloną folię zamiast czarnego epdmu i to był chyba mój pierwszy błąd. Teraz na ściankach strefy basenowej (głownie tej bardziej nasłonecznionej) pojawiają się lekko brązowe osady i jakby jakieś glony. Mam odkurzacz pondovac 4 ale nie daje sobie z tym rady, ręcznie też bardzo ciężko to schodzi. Proszę o pomoc co mogę z tym zrobić. Z góry dziękuję. Krzysiek