Tematy związane z pielęgnacją terenów zieleni
#538 przez ritka
Cz lis 12, 2015 8:15 am
Ze mnie żadna specjalistka od trawnika, bo sama mam problemu ze swoim :), ale postaram się zamieścić jakiś poradnik właśnie o nawożeniu, jak często nawozić, w jakiej porze dnia itd.
#1069 przez przydomu
Śr kwi 12, 2017 7:49 am
Dzień dobry, jestem tu nowy. Polecam nawozy z jak największą dawką nie tylko azotu, ale i fosforu, które działają na kolor trawy i korzeń. Wiele osób stosuje wiosną produkty na mech np. Fructus Antymech albo nawozy Substrala z Osmocote długodziałające. Polecam także nawozy z Polic oraz nawóz do trawnika Impresja - produkuje go Yara. Nawóz to jedno, ale wygrabienie filcu i mchu o tej porze jest kluczowe. Powodzenia!
#1882 przez Pola21
Śr lut 28, 2018 8:26 pm
My uniwersalny ale jak już mamy ładny trawnik, jak o tworzymy to jednak nawóz do trawnika najlepiej sprawdza się z dodatkami
#1884 przez Pola21
Śr lut 28, 2018 10:13 pm
Mam na myśli tutaj z odchwaszczeniem, może związkami nawozu organicznego, gdzie lepiej tak naprawdę rośnie dany trawnik w szybszym czasie bez chwastów.
#1915 przez Magikwogrodzie
Pn mar 19, 2018 1:33 pm
Nie chwaląc się, mój trawnik wygląda całkiem nieźle. Teraz tylko po zimie, będę musiał zastosować nawóz, ale to normalne, żeby go trochę ożywić. Ogólnie zazwyczaj używam nawozu substral osmocote długo działający i to wystarcza jeżeli chodzi o nawożenie. Natomiast wykonuje też po zimie aerację trawnika, żeby go napowietrzyć i regularnie go podlewam.