#26 przez Waterkeeper
Śr mar 04, 2015 8:07 pm
Zdecydowanie polecam BioKalonit jako mieszankę filtarcyjną do strefy bagiennej. Ma najlepsze właściwości filtracyjne i stabilizacyjne wśród minerałów dostępnych w sprzedaży. Dzięki procesowi produkcji jej wydajność jest kilkakrotnie wyższa niż tych samych minerałów użytych osobno. Jako substrat do roślin wodnych wygrywa BioLava - mieszanka naturalnych skał i minerałów wulkanicznych. Bardzo porowata i doskonała dla systemu korzeniowego.
#58 przez Waterkeeper
Pn mar 16, 2015 12:23 am
Popularny zeolit zakarpacki dostępny w Polsce charakteryzuje się dużą ilością mikroporów i małą ilością większych porów zwanych mezoporami. Ze względu na bardo małe rozmiary mikroporów, kanaliki te nie są dostępne dla bakterii. Z tego punktu widzenia zeolit ten jest złym podłożem dla bakterii nitryfikacyjnych. Używa się go głównie jako pochłaniacz amoniaku w wodzie z rybami. W mieszankach i substratach do oczek wodnych i stawów kąpielowych minerału tego jest zazwyczaj mniej niż 10%. Najlepiej poszukać zeolitu wysokiej jakości i czystości np.właśnie wspomnianego BioZeolitu.
#484 przez Panery
Śr lip 22, 2015 9:38 pm
Mądry Polak po szkodzie. Ja mam zwykły zeolit z Andalusi, keramzyt budowlany i biokalonit. Nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak czystość i porowatość zeolitu. Zawartość metali ciężkich to ma chyba tylko wpływ na stawy z rybami?
#1096 przez Stefik
So maja 20, 2017 4:22 pm
Ja polecam biochalix. Wyssał mi całkowicie fosforany z wody w oczku. Po 1 mc coś znowu się pojawia i chyba trzeba wymienić woreczek. Efekt początkowy jednak mnie bardzo zaskoczył.