Tematy forum związane z roślinami wodnymi i ich uprawą
#1959 przez motlaw
So mar 24, 2018 5:58 pm
Kiedy mogę się spodziewać pierwszych pędów roślin podwodnych, w zeszłym sezonie wrzuciłem do stawu sporo moczarki i rogatka i jak na razie ich nie widać.
#1971 przez Waterkeeper
Pn mar 26, 2018 8:29 pm
Większość roślin podwodnych zaczyna wegetację stosunkowo wcześnie (zanim rozwiną się pozostałe rośliny) i jest ogromną konkurencją dla glonów. Rośliny podwodne bardzo natleniają wodę, podczas słonecznej pogody często widać pęcherzyki tlenu, które odrywają się od podwodnych liści.

Moczarka kanadyjska to bylina zimująca w postaci pączków zimowych powstających późnym latem w formie krótkich, gęsto ulistnionych bocznych pędów oraz w postaci ulistnionych pędów na dnie zbiornika wodnego. Przeżywa zamrożona w lodzie, a pod pokrywą lodową potrafi nawet wolno rosnąć. Kwitnie od maja do sierpnia. Płciowo rozmnaża się tylko w obrębie naturalnego zasięgu, w Europie wyłącznie wegetatywnie, poprzez fragmentację pędów.

Rogatek sztywny na zimę opada na dno zbiornika i tam zimuje, cechuje się całkowitą mrozoodpornością. Kwitnie od lipca do września. Kwiaty wyrastają w kątach liści, rozwijają się i zapylane są pod wodą. Rozmnaża się głównie wegetatywnie. Roślina nie wykształca typowych korzeni. Przymocowuje się do podłoża za pomocą zmodyfikowanych liści przypominających korzenie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze