Choroby i szkodniki
#2925 przez sekretnaogrodniczka
Wt lut 05, 2019 11:38 am
Witam mam problem z Kretem (uwielbiam wszelkie zwierzątka ale zryty trawnik już trochę mniej ) ;)
a konkretnie: pomimo zainstalowania siatki na kreta (sama ją układałam) pod trawnikiem (ogród niedawno powstał) rzeczony kret nadal jakimś sposobem pojawia się na terenie trawnika. próbowałam już w miejscach dokładać siatkę (podnosiłam trawę ponieważ jest kładziona z rolki) oraz zamontowałam odstraszacz i dalej nic. Czy są jakieś rośliny które odstraszają krety bądź inne sposoby nie uśmiercające kreta?
#3043 przez Benio89
Pt mar 22, 2019 1:32 am
Też się męczę z kretami i karczownikami, na razie bez większego efektu. Moi rodzice od lat walczą z karczownikiem i to jest takie bydle, ze naprawdę ciężko je przepędzić.Chętnie poznam wszelkie możliwe sposoby :D
#3348 przez OgrodowyRarytas
Śr maja 22, 2019 12:36 pm
Polecam kretołap. Umieszczasz go w otworze wydrążonym przez kreta, przemieszczając się ponownie tą trasą nie ma możliwości ominięcia... Jednocześnie urządzenie nie robi mu krzywdy ani nie zabija, po prostu unieruchamia i pozwala przenieść w inne miejsce. O obecności kreta powiadamia nas ruszający się sygnalizator. U mnie się udało.

https://sklep.swiatkwiatow.pl/kretolap- ... krety.html
#3422 przez haniabab
Wt cze 25, 2019 11:34 am
U mnie też był ten problem. Wbijałam w kretowisko wiatraczki takie dziecięce, które hałasowały na wietrze, ale to też nie pomogło. Nie wiem co Ci doradzić.
#3428 przez GreenSolutions
Cz cze 27, 2019 10:51 am
Na kreta niestety jedyny sposób to wstawanie rano i czekanie aż się pojawi... Na odstraszacze kret niestety wyrabia sobie "tolerancję".
#6727 przez Ogrodniczka24
Pt lip 19, 2019 9:15 am
Ostatnio widziałam super filmik na youtubie jak pozbywać się kretów. W języku angielskim, ale świetnie wytłumaczone wszystko krok po kroku. Wpisz sobie po prostu Jak walczyć z kretami.
#7088 przez kwiat89
Śr lip 24, 2019 1:52 pm
Od lat zmagam się z kretami i niesetety jak do tej pory jest na nie tylko jeden skuteczny sposób - czyli karbid granulowany. Wiem, że to nie jest zbyt dobre rozwiązanie ale naprawdę, próbowałam już wielu metod i nic nie pomagało... A karbid jest łatwo dostępny i nie mam żadnego problemu, żeby go gdzieś szybko zakupić gdy pojawia się problem. Zwykle kupuję na wassermanie, bo przesyłka zawsze jest na czas, więc problem szybko się rozwiązuje. Jeśli znajdziecie inny skuteczny sposób to chętnie go przetestuję.
Pozdrawiam
#7101 przez DagmaraB
Pn lip 29, 2019 11:12 am
O lat zmagałam się z kretem, co się wyniósł jeden to drugi przyszedł na jego miejsce. Najlepiej pokochać bo nie da sie go wypędzić. Chciałam mieć trawnik równy aby kosiarka samojezdna mogła mi go kosić, niestety nie da się. Może jak się mieszka w mieście jest inaczej, ale na wsi jeszcze jak wokół są lasy i pola to jesteśmy skazani na sąsiedztwo tego jegomościa. Jakiekolwiek pułapki działają na 2-3 tygodnie. Bo za ogrodzeniem mam ich mnóstwo.