Tematy związane z planowaniem i projektowaniem ogrodu
#433 przez Malika
Cz cze 11, 2015 2:47 pm
Witam :) Od dłuższego czasu chodzi za mną pomysł zainwestowania w ogród zimowy. Widziałam już dość sporo realizacji w Internecie i kilka na żywo, ale nie wiem jak sprawdza się to w praktyce. Czy ktoś z Was ma taki ogród? Jakie są koszty budowy i utrzymania? Czy warto decydować się na coś takiego? Z góry dziękuję z udzielenie odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam!
#446 przez Darioll
Wt lip 07, 2015 4:05 pm
Ogród zimowy to zdecydowanie rewelacyjny pomysł! Sam zamawiałem w zeszłym roku w firmie Gracja z Cieszyna i wygląda świetnie. Moja żona uwielbia w nim przesiadywać i spędza tam więcej czasu niż ze mną! Aż jestem zazdrosny ;)
#517 przez milutka
Wt sie 11, 2015 12:34 pm
To bardzo dobra inwestycja, moi znajomi mają taki ogród i są zachwyceni, dzięki niemu powiększyli sobie salon i mają miejsce gdzie mogą przesiadywać, grać z dziećmi w gry, a znajoma ma tam swój kącik roślinny. Z mężem też planujemy sobie taki ogród dobudować. Póki co, wybieramy odpowiednią firmę.
#555 przez barwinka
Wt sty 05, 2016 2:53 pm
A może by tak stworzyć zimowy ogród? Wydaje mi sie, że to moze być bardzo ciekawy pomysł. Ja nie wiem jak sama taki ogród zrobić ale dowiedziałam się że ta firma pomaga projektować ogrody. Mam nadzieje że pomoga stworzyć mi coś wyjątkowego
#591 przez aldo
Wt lut 23, 2016 3:15 pm
Ogród zimowy jest zdecydowanie dobrym pomysłem.
#1747 przez Kondzio74
Pt gru 15, 2017 9:54 am
Ogród zimowy...marzenie żony od kiedy zamontowaliśmy taras w wakacje;) Taras jest z desek kompozytowych: http://www.teraso.pl i ten producent poleca też kompozyt na ogród zimowy... Hmm czekam na rozwój tego wątku!
#1751 przez BerniczekS
So gru 16, 2017 5:37 pm
kompozyt ma jedną wadę: bardzo się nagzrewa w upalne dni i nie da sie chodzic na bosaka :( tradycyjne drewno jest moim zdaniem lepsze. W ogrodzie zimowym moze to i dobry pomysl bo nie tzteba olejowac i tracic czasu
#1780 przez Anna222
Pt sty 05, 2018 1:03 pm
Moja przyjaciółka zbudowała w zeszłym roku ogród zimowy przy domu. Coś pięknego. Ścieżki zrobiła drewniane, wysypała grys i zasadziła mnóstwo roślin. Wstawiła tez piecyk, którym ogrzewa go zimą, dzięki czemu stworzyła bardzo fajne miejsce relaksu zimą. Polecam każdemu niezdecydowanemu :)
#1783 przez Florad
Pt sty 05, 2018 4:06 pm
A jakie są koszty takiego ogrodu? z m2 sie liczy czy jak?
#1806 przez Anna222
Wt sty 09, 2018 12:43 pm
Ona zrobiła to z pomocą znajomych, więc zapłaciła znacznie mniej niż powinna. Ważny przy wycenie jest metraż i rodzaj materiałów. Można zrobić wszystko w PCV, a można użyć drewna. Wycena jest indywidualna, trzeba dzwonić do wykonawcy.