Tematy związane z pielęgnacją terenów zieleni
#1333 przez bylinka
Śr sie 23, 2017 10:20 am
W najblizszym czasie mam zamiar wyjechac za granice i szukam kogos kto zajalby sie moim ogrodem. Zawsze lubilam spedzac sama w nim duzo czasu na sadzeniu, sprzataniu. Jak ksztaltuja sie teraz stawki za godzine tego typu pracy? Oczywiscie mowa tutaj o firmach wystawiajacych FVAT. Druga kwestia to gdzie najlepiej szukac wykonawcy? Staram sie byc samodzielna i szukac informacji na wlasna reke .. do tej pory namierzylam ten serwis oferia.pl Szczerze to jeszcze nie korzystalam z tego typu rozwiazania. Znacie moze jakies wartosciowe firmy tam sie oglaszajace? Bo nie wiem za bardzo jak przefiltrowac te oferty pod innym katem niz cenowym. Bede wdzieczna za pomoc.
Ostatnio edytowano N wrz 03, 2017 6:07 pm przez bylinka, łącznie edytowano 1 raz
#1345 przez wrotka
N wrz 03, 2017 7:51 am
Nawet nie wiedziałam, że są takie firmy zajmujące się. Sama jak wyjeżdżałam to opiekę nad ogrodem pozostawiłam znajomemu, zapłaciłam mu 300 zł za miesiąc. Ogród mam niewielki, praca polegała na podlewaniu roślin, koszeniu trawy, rozłożeniu nawozu i tyle w sumie. W miesiącu poświęcił na to jakieś 10-15 godzin, także myślę, że stawka niezła mu wyszła.
#1741 przez kobylka
Wt gru 12, 2017 1:21 pm
To rzeczywiscie wyszla mu bardzo dobra stawka. Szkoda, ze ja nie moge znalezc nikogo do opieki nad moim ogrodem na dzialce. Znajduje sie on poza miastem i niestety co raz rzadziej mam czas na niego jezdzic (wszystko przez zmiane pracy na dwuzmianowa). Szczerze powiedziawszy to bardziej lubie patrzec na owoce mojej pielegnacji niz sie nia zajmowac .. ale chyba nie jestem odosobnionym przypadkiem ;) Stosujecie moze jakies srodki ochrony roslin? U mnie gleba jest dosyc rzyzna poniewaz dlugi czas nawozilam ja humusem kupionym od miejscowego rolnika. Niestety z roku na rok zaczynaja sie pojawiac np. dziury w lisciach co nie jest dobrym sygnalem. Moze doradzi mi ktos cos sprawdzonego. Dzieki
Ostatnio edytowano Śr gru 20, 2017 1:12 pm przez kobylka, łącznie edytowano 1 raz
#1742 przez Kites
Wt gru 12, 2017 4:00 pm
W Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu normalne stawki zaczynają się od 35 zł/h pracy jednego ogrodnika. Przy ogrodzie 1000 m2 zazwyczaj powinno być 2 ogrodników (jeden kosi, podcina itp., drugi pieli, nawozi i pryska). Czyli jedna wizyta przy 8 godzinach wychodzi ok. 560 zł. Biorąc abonament miesięczny mamy koszty minimum 2500 zł/mc. Koszty dotyczą firm z vat.
#1744 przez kwiat89
Cz gru 14, 2017 1:18 pm
Ja sama staram się dbać o swój ogród, zresztą sprawia mi to wielką przyjemność.
#1921 przez DagmaraB
Wt mar 20, 2018 1:02 pm
W okolicy większych miast nie ma problemu, natomiast jak ktoś ma duży ogród gdzieś na Podkarpaciu to zostaje mu tylko życzliwy sąsiad :)