Choroby i szkodniki
#2225 przez marcela
Śr cze 27, 2018 7:51 am
A ja walczyłam bardzo długo ze szkodnikami typu krety. Zmora totalna. Jednak z uwagi na to, że robiliśmy w tym roku nowy trawnik postawiliśmy na siatkę na krety Strongnet, chyba taką nazwę miała ta siatka. Nie byłam do niej przekonana choć znajomi dużo pozytywnych rzeczy mówili. Mam taką zasadę, że zanim coś kupię to sprawdzam, czytam opinię, dopytuję. Dziś mogę z całą pewnością powiedzieć, że to był dobry ruch. Kret na działce to przeszłość. I on - kret i ja jesteśmy zadowoleni, bo każdy ceni swoje podwórko :-) i go nie niszczy.
#3418 przez lola88
Pn cze 24, 2019 6:22 am
Natomiast o tej porze możemy już spotkać komary. Chyba też nikt z nas ich nie lubi ;). Te natarczywe bzyczenie i bolesne kąsanie. I jak tutaj wytrzymać na dworze? Ja już znalazłam świetny sposób na ich się pozbycie. A mianowicie firmę https://zwalczaniekomarow.com.pl/ która zajmuje się odkomarzaniem.
#3421 przez haniabab
Wt cze 25, 2019 11:32 am
U mnie pojawiają się przede wszystkim ślimaki, a w tym roku dodatkowo mszyca zaatakowała żywopłot i nie moge sobie z nią poradzić. Praktycznie cały jest już zajęty. Tak samo pelargonie tylko nie wiem, co to za choroba - na spodach liści pojawiły się takie słomkowe jakby patyczki. ktoś wie, co to może być i jak z tym walczyć? Chodzi o pelargonie wiszące.
#11151 przez Tobiaszr
Śr maja 06, 2020 11:01 am
Na szkodniki powinniście uważać nawet jeśli macie teoretycznie odporne iglaki jak również bukszpany w ogrodzie. Zbyt jasne igły na młodych przyrostach i delikatny oprzęd mogą świadczyć o obecności przędziorków - są to małe pajeczaki, ktore wystepują masowo oraz wysysają płyny z roślin. Jesli sie tym nie zajmiecie to może to opanować wszystkie rośliny w ogródku i bedzie je powoli zabijało.

Stosunkowo łatwo jest je jednak usunać. W sklepach dostępne są odpowiednie środki, które pozwalają opanować kolonie tych szkodników. Jak na przyklad: https://www.target.com.pl/produkty/ochrona-roslin/
Obrazek

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze