Choroby i szkodniki
#2045 przez ornik79
Pt maja 04, 2018 2:40 pm
Jak zwalczyć opuchlaki w ogrodzie? atakują mi bluszcze które z roku na rok są coraz bardziej marne. Czym pryskać, w jakich dawkach i jak?
#2656 przez jacekg
Cz lis 29, 2018 2:50 pm
Cz to prawda że opuchlaki żerują w nocy i tylko wtedy oprysk ma sens?
#2657 przez kkolodziej
Cz lis 29, 2018 3:28 pm
Tak żerują w nocy i opryski chemiczne najlepiej robić wieczorem na lekko wilgotną glebę. Spotkać je można jednak także w dzień. Generalnie temat dosyć trudny. Najlepiej połączyć metody polegające na oprysku chemicznym a później dostarczeniu do gleby mikroorganizmów i wyciągów roślinnych zmieniających środowisko glebowe w którym gorzej się rozwijają larwy opuchlaków z opryskiem nicieniami na koniec.
#2658 przez xter
Cz lis 29, 2018 9:08 pm
tylko ta aplikacjia nicieni wychodzi bardzo drogo na duzym terenie to chyba tylko dla wlascicieli ogrodów
#7143 przez moleko21
Pn sie 05, 2019 12:11 am
Mama mnie nauczyła, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Zawsze stosuję odżywki firmy Agrecol i nigdy nic złego się nie dzieje, a rośliny rosną piękne i zdrowe ;)
#11280 przez iwi
N lip 19, 2020 2:19 pm
Popatrz wśród produktów marki Target. Na ich stronie znajdziesz info o środkach, a do tego blog, gdzie jest sporo ciekawych i przydatnych porad. Jeśli chodzi konkretnie o opuchlaki to ja stosuję Mospilan 20 SP, skuteczny. Ale wiem, że Target ma też P-Drakol, który można użyć.
#11310 przez JM1983
Wt sie 04, 2020 7:50 am
Opuchlaki aktywne są tylko w nocy, w dzień chowają się w ziemi. Wygryzają dziury w brzegach liści. Dużo większe spustoszenie czynią ich larwy. Zjadają one korzenie roślin i wgryzają się w bulwy, co powoduje często śmierć rośliny. Chcąc zwalczyć opuchlaki, trzeba pozbyć się zarówno dorosłych owadów jak i larw. Nie jest to łatwa walka, ale możliwa do wygrania :) Opuchlaki można zwalczać mechanicznie, zbierając je i niszcząc. Trzeba to robić oczywiście nocą, kiedy opuszczają one swoje kryjówki, aby żerować. Kiedy takie działanie nie przynosi rezultatów lub kiedy nie chcemy się w coś takiego... "bawić", możemy wówczas zastosować opryski i doglebowe środki chemiczne. Tutaj również najlepiej robić to wieczorem, kiedy chrząszcze rozpoczynają żerowanie. Warto pamiętać, że opuchlaki często uodparniają się na stosowane przeciwko nim środki chemiczne, dlatego ich zwalczanie może okazać się trudne i pracochłonne. Warto wówczas stosować zamiennie różne środki, aby zmniejszyć szansę na uodpornienie się opuchlaków na substancję czynną.

Ale się rozpisałam...
Pozdrawiam :)
Marta,

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze