Ciekawe tematy związane z naturalnymi zbiornikami wodnymi
#11412 przez Jakto
Śr sie 26, 2020 9:59 am
Może troszkę filozoficzne...
Ale jaki macie stosunek do natury? I nie, nie mam tu na myśli naturalnych kosmetyków ani "bio", "eko", "zła chemia" i takie tam.
Bardziej las, łąka...
Lubię duże miasta. Powiedziałabym nawet - bardzo lubię. Nie umiałabym żyć na wsi czy w małej miejscowości (ah, te sytuacje, gdy sąsiad wie o tobie więcej, niż ty sam). Potrzebuję anonimowości, cywilizacji, dobrego internetu (nie, lte to nie jest dobry internet).
Ale... brakuje mi natury. Nie w formie warszawskich parków (chwała miastu za nie!), lecz lasu. Im bardziej naturalnego, pustego, odległego tym lepiej, ale typowo polski, posadzony, sosnowy też mi wystarczy.
Spędziłam dziś w znienawidzonym, miejskim ztmie pół dnia tylko po to, by dojechać do lasu, chwilę się przejść, zmarznąć (raczej zamarznąć), zgubić się i nie wiedzieć jak wrócić (bo bateria w telefonie akurat padła), ale i tak nie żałuję. Przypomniałam sobie, jak bardzo natura mnie wycisza, uspokaja. Nie ma codziennego nadmiaru bodźców, agresywnych dźwięków, zapachów, świateł - cisza, spokój, tylko ja i moje emocje.
Natury, w przeciwieństwie do życia, nie interesują wymówki. Spotkania z ludźmi można przekładać, w pracy rzadko kiedy pora roku ma znaczenie zaś natura... nie każesz grzybom w lesie czekać. Jak nie zrobisz oprysku w konkretnym czasie to owoce może trafić szlag. Liście na drzewach nie będą się trzymać, aż zechce ci się ruszyć na spacer. Jest tu i teraz, każdy dzień jest inny, wyjątkowy, nie zlewa się w jeden ciąg.
/znacie sensowne lasy w zasięgu ztm w Wawie?/
#11413 przez Tobiaszr
Śr sie 26, 2020 11:49 am
Mam mieszane uczucia, z jednej strony lubię duże miasta, mieszkam całe życie w jednym z największych. Podobają mi się bardzo wiejskie krajobrazy, chciałabym mieć domek i jakieś zwierzęta, których nie można mieć w mieście typu alpaki, ale jak już tam pojadę to wkurza mnie chodzenie poboczem drogi (mam wrażenie, ze zaraz mnie coś rozjedzie ), duże odległości do sklepu czy restauracji...
I niestety wkurza mnie tez mentalność niektórych ludzi na wsi, plotkowanie, podejscie do zwierzat (typu pies na łańcuchu czy kot puszczany samopas dostające do jedzenia byle co).
Na pewno jeszcze nie dojrzałam do przeprowadzenia się na wieś A co do lasów to planuje się juz tyle czasu wybrać do lasu, ale nigdy tego nie robie, mam kiepska orientacje w terenie + boje się kleszczy itd. https://www.trustedcosmetics.pl/krem-na ... -kosmetyk/
Ostatnio edytowano Cz wrz 03, 2020 6:21 am przez Tobiaszr, łącznie edytowano 1 raz