Tematy związane z pielęgnacją terenów zieleni
#832 przez nana8
Pt lis 04, 2016 11:58 am
Wertykulacja to pionowe nacinanie darni. Dokonuje się jej za pomocą specjalnego urządzenia – wertykulatora, którego metalowe ostrza tną darń i wyrzucają z niej to, co zbędne: martwe części roślin, chwasty, mech.

Aeracja To zabieg nakłuwania, nie nacinania, darni kolcami, aby napowietrzyć, a przy okazji rozluźnić, glebę. Dzięki temu następuje jej wyrównanie, korzenie nabierają siły, a trawa zostaje pobudzona do wzrostu.

Pozdrawiam
#882 przez agatabielec
Cz sty 05, 2017 9:22 am
Czy można to robić samemu czy lepiej komuś zlecić? Nie mam doświadczenia z pielęgnacją ogrodu. Powoli zaczynam sama dbać o pojedyncze rośliny ale nie znam się na tym za bardzo i zastanawiam się, czy taką wertykulację mogę zrobić sama :p cały ogród zakładała mi firma Marka Gurgula. Nie wiem czy muszę zgłaszać się z tym do nich, czy będe w stanie przeprowadzić taki "zabieg" sama
#1039 przez justyna80
Cz mar 16, 2017 2:00 pm
Cześć, w tym temacie zdecydowanie mogę polecić Ci firmę Tafla -, na pewno poradzą sobie z takimi pracami ziemnymi. Zadzwoń i zapytaj.
#1204 przez Domina
Cz lip 20, 2017 7:43 pm
Przy zakładaniu ogrodu warto zastosować wertykulacje oraz aerację. Ja wynajęłam od tego firmę bo trawnik był w mega opłakanym stanie i potrzebował odświeżenia. Obecnie wystarcza mi tylko podkaszarka elektryczna do przycinania trawki i tyle :D
Ostatnio edytowano Śr sie 02, 2017 10:17 am przez Domina, łącznie edytowano 1 raz