Choroby i szkodniki
#17 przez Eco
Śr mar 04, 2015 12:46 am
Zauważyłam na trawniku biało szarawe plamy w kształcie okręgów. Co to może być i jak z tym walczyć?
#38 przez GordoStudio
Śr mar 04, 2015 11:59 pm
Prawdopodobnie to pleśń śniegowa, choroba grzybowa, która pojawia się przy wilgotnym powietrzu i niskich temperaturach. Powinnaś sprawdzić poziom pH gleby (czy nie jest za wysoki), zrobić wertykulację trawnika i nie nawozić go jesienią nawozami z azotem. To powinno wystarczyć.
#1072 przez przydomu
Śr kwi 12, 2017 9:33 am
Proszę także w takie sytuacji sprawdzić czy w ziemi nie ma opuchlaków, pędraków. Warto wówczas zastosować produkt z nicieniami albo gnojówkę z wrotycza (dopiero w sezonie letnim jest dostępny).
#1178 przez maxiking
Cz cze 29, 2017 7:22 pm
przydomu napisał(a):Proszę także w takie sytuacji sprawdzić czy w ziemi nie ma opuchlaków, pędraków. Warto wówczas zastosować produkt z nicieniami albo gnojówkę z wrotycza (dopiero w sezonie letnim jest dostępny).

Ja wlasnie po takich przygodach zdecydowalem sie, ze nie mam sil i czasu na pielegnacje ogrodu. Dlatego wynajalem firme, ktora sie zajmuje pielęgnacją ogrodów i teraz mam juz spokojna glowe.