Tematy związane z pielęgnacją terenów zieleni
#527 przez Brycu39
Pt paź 09, 2015 7:33 pm
Witam Państwa
Piszę ponieważ nie jestem za bardzo doświadczonym ogrodnikiem, w zasadzie to moje pierwsze przygotowanie swojego ogrodu to zimy. Tu jest problem bo nie wiem za bardzo jak się za to wziąć ? Jakie rośliny sadzi się na jesień / zimę , czy ziemię trzeba czymś spryskiwać czy coś podobnego ?

Będę wdzięczny za każdą pomoc !
#812 przez Sanko
Cz paź 06, 2016 2:36 pm
Na zimę głównie sadzimy rośliny cebulkowate i róże, aby przez zimę dobrze się ukorzeniły, ale trzeba pamiętać że trzeba posadzić te rośliny maksymalnie do końca października i zwrócić uwagę, aby nie było zbyt dużych przymrozków nocą i nad ranem, ponieważ wtedy mogą zmarznąć. Jeżeli chodzi o pielęgnację , należy pamiętać, aby były przykryte np.kapturami ochronnymi na rośliny lub agrowłókniną zimową białą, a jak masz trawę posianą, trzeba ją skosić na zimę do wysokości minimum 6 cm i wygrabić i posypać nawozem jesiennym do trawników np. firmy sumin, planta, fructus. Mam nadzieję, że troszkę pomogłem. Pozdrawiam,
#873 przez agatabielec
Pn gru 19, 2016 4:00 pm
Nie wiem o jakie dokładnie rośliny Ci chodziło. Ja zabezpieczałam u siebie drzewa owocowe. Młode i świeżo posadzone drzewka owocowe obsypujemy kopczykami do 30 cm. Bielenie pni drzew ma na celu zapobieżenie nadmiernemu nagrzewaniu się pni i grubych konarów. Bielenie pni drzew należy wykonać w drugiej połowie grudnia, najpóźniej na początku stycznia, a w przypadku spłukania części wapna przez deszcz, poprawić. Dodatkowo firma Pana Marka Gurgula przeprowadziła mi kompleksowe zabezpieczanie krzewów na zimę ogrowółkniną.
#1424 przez DagmaraB
Śr wrz 27, 2017 12:36 pm
Co do sadzenia drzew i krzewów. Znalazłam sobie w sklepie ogrodniczym figi i mam pytanie jak z ich przeżyciem przez zimę? Dodam, że mieszkam na południu Polski. Myślałam czy jednak nie ryzykować i wsadzić do donicy na tarasie. Ma może ktoś figowca w ogrodzie?
#1650 przez DagmaraB
Pt lis 10, 2017 11:47 am
liście zgrabić i porozkładać wokół delikatnych roślin. Dobra i darmowa ochrona. Nadmiar na kompost albo razem z gałęziami w miejsce zaciszne i zostawić. Przezimują sobie tam do wiosny jeże i inne stworzonka. W następnym roku na kompost to wrzucić spokojnie można. Łatwo taki sposób pozbyć się trawy w miejscu przyszłych grządek czy rabatek.
#1755 przez mczay
N gru 17, 2017 7:02 pm
Zimą pada śnieg, a jego nadmiar nie wygląda zbyt dobrze. Dlatego, warto zaopatrzyć się w odśnieżarkę spalinową przy pomocy której możemy się go pozbyć. Lepiej robić to przy pomocy specjalistycznego urządzenia, niż ręcznie...