#842 przez Hydroidea
Pn gru 12, 2016 4:39 pm
Sam filtr biologiczny zazwyczaj nie wystarcza, chyba ze ma bardzo dużą powierzchnię i stworzone odpowiednie warunki do powstania biofilmu. Zamiast kupować drogie i mało efektywne filtry zachodnie lub próbować samemu budować takie filtry, polecam zakup gotowego i dedykowanego do stawów kąpielowych zestawu o nazwie HydroGravity Set. Jest to obecnie najlepsze znane mi rozwiązanie do filtracji wody w tego typu obiektach wodnych.
#1116 przez oczkowodne
N maja 21, 2017 12:19 pm
HydroGravity jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o naturalne i bezpieczne metody filtracji, wymaga też mało nakładów pracy w porównaniu do jakichkolwiek innych zestawów filtracyjnych. Można wyjechać na 2 tygodnie i nie trzeba będzie zaglądać do komory filtracyjnej. W przypadku zestawów bębnowych Oase do komory z filtrami należny zaglądać prawie codziennie. tam jest kupa elektroniki, czujników itp. co chwila wyskakuje jakiś błąd i filtr przestaje prawidłowo pracować. Jestem zwolennikiem prostych a skutecznych rozwiązań.
#1144 przez Pikut
Pt cze 09, 2017 8:59 am
Oase to sama technika i nie ma nic wspólnego z naturalną filtracją, jesli kupisz oase to bedziesz miał glony nitkowate, lampa uv zabije zielenice, wysterylizuje wode z bakterii i glon nitkowaty murowany, zostaniesz skazany na srodki chemiczne, wiem bo przrerobiłem w 3 oczkach rozne filtry, najlepszy jest naturalny z roslin i kruszyw. Hydrogravity brzmi z opisu ciekawie, ale to jakis kolos jest, nie dla mnie...
#1628 przez Panery
N lis 05, 2017 8:25 pm
Z opisu i zdjęć niewiele większy do modułów Oase, teraz planuje wykonać bardziej symetryczny staw przy samym tarasie domu o powierzchni do 100 m 2 i zdecydowanie wypróbuje możliwości Hydrogravity. Kto go tutaj montował ?
#1847 przez Waterkeeper
Pn lut 12, 2018 1:59 pm
Niektóre systemy filtracji mogą pracować zbyt "efektywnie" dla stawu typu 2 i 3 - np. filtry bębnowe o rozdzielczości 60 mikronów w konfiguracji u lampami UV prowadzą przy wysokim współczynniku przepływu do radykalnej redukcji bądz wręcz niszczenia zooplanktonu. Woda jest co prawda bardzo czysta ale gdy dostępne są fosforany zbiornik jest zarośnięty glonami nitkowatymi. To bardzo częsta sytuacja i świadczy o niewłaściwym doborze systemu filtracji do danego typu stawu oraz nieznajomości procesów biologicznych zachodzących w wodzie. Te same filtry w innych typach stawu (np.5) i w zmienionej konfiguracji hydraulicznej mogą być bardzo przydatne. Proponowałbym samodzielnie lub z pomocą handlowców nie wybierać systemu filtracji do stawu kąpielowego. Zaczynajmy zawsze od analizy wody, profesjonalnego projektu i dopiero z tego wyniknie nam jaki system będzie dla nas najbardziej odpowiedni.