Tematy związane z pielęgnacją terenów zieleni
#1844 przez justyna80
Pt lut 09, 2018 12:33 pm
Cześć. Jakie narzędzia uważacie za niezbędne jeśli chodzi o pielęgnację ogrodu? Ja na wiosnę zamierzam po raz pierwszy założyć swój własny ogród i potrzebuję kilku porad... Inna sprawa tyczy się ich zakupu - jakie sklepy internetowe polecacie? Będe bardzo wdzięczna za waszą pomoc :) pozdrawiam!
#1848 przez DagmaraB
Wt lut 13, 2018 8:05 am
1. Grabie metalowe średnio szerokie. taniej kupić metalową końcówkę osobno a drewniany drążek osobno (zależy w jakim sklepie polecam metalzbyt) mi wyszło wszystko ok 10 zł ale to jakiś czas temu
2. szpadel profilowany koniecznie dobrej jakości idzie zgarnąć za ok 50 zł
3. taczki ogrodowe takie średniej wielkości
4. widły na 4 zęby
5. Mała łopatka do sadzenia kwiatków (tylko nie ten zestaw co 3 szt za 10 zł bo to jednosezonowe są)

Napisz co chcesz robić to podpowiem jak ułatwić sobie pracę
#1861 przez precel
Wt lut 20, 2018 8:41 am
zależy jak duży masz ogród, ja kiedyś zaorałem swój ogródek, dość głęboką, kupiłem trawę i zasadziłem, tylko kupiłem pewne nasionka które mi w tym pomogły, zależy też od ziemi, można kupić ziemie gotową, podsypać i nie będą rosły chwasty.