Choroby i szkodniki
#1892 przez bueheh
So mar 03, 2018 9:16 pm
Witam!
Mam problem z draceną widoczną na zdjęciach.
https://imgur.com/a/xIwBc
Ma ona dwa pnie z każdego wychodzą trzy łodygi.
Problem zaczął się jakieś dwa miesiące temu
Pień zrobił się miękki(dosłownie pusty w środku), a łodygi uschły, przy czym ulatniał się z nich brzydki zapach, więc musiałem w jednym pniu uciąć dwie łodygi. Dodam, że do dzisiaj jedna łodyga się trzyma na tym pniu.
Olałem sprawę, bo drugi pień miał się dobrze i nic mu nie było, łodygi miały zielone liście, itd.
Ale choroba przeniosła się na drugi pień, bo od dołu zrobił się minimalnie miękki do tego jedna z łodyg straciła całkowicie liście i zrobiła się czarna na końcu. Druga łodyga trochę opadła, ale liście trzyma, a trzecia łodyga wygląda w porządku, chociaż trochę liści zgubiła.
Teraz pytanie. Co dalej robić?
Czy uciąć łodygi z liśćmi i wstawić je do wody, aby puściły korzenie, czy może ten jeden pień całkiem wyciągnąć z gleby, usunąć chore korzenie i przesadzić do nowej ziemi?
#2002 przez Eltoni
Pt kwi 06, 2018 8:57 am
Draceną nigdy się nie zajmowałem, więc nie wiem czy pomoże, ale kilkoro moich znajomych przy względnie podobnych problemach z roślinami korzystało z nawozów interwencyjnych. Wiem, że biogardena ma dobry, sam stosuję go do innych rzeczy, ale może warto spróbować? Skład jest taki, że na pewno roślinie nie zaszkodzi, sama natura, do tego użyźni przy okazji glebę. Sprawdź, może akurat zadziała