Zadaj pytanie i czekaj na szybką odpowiedz eksperta z danej dziedziny
Regulamin działu: Wszystkie porady na naszym forum są sprawdzane i moderowane przez wybranych fachowców z danej branży. Staramy się zapraszać do naszej społeczności największe autorytety z danej dziedziny. Zachęcamy do ich poznania w tym dziale.
#2003 przez chrissipy
Pt kwi 06, 2018 9:23 am
Czy da się zrobić trawnik aby pył odporny na samochody bez ekokratki?

Mam duże podwórko i parkuje na nim kilka samochodów. Wygląda on przez to bardzo brzydko, ziemia jest ubita i nie rośnie na nim trawa. Jedyny plus to taki, że nie ma na nim błota.
Przyszedł czas aby zmienić jego wygląd.
Mogę całe podwórko wybrukować. Kostka będzie wyglądać na pewno lepiej niż ubita ziemia, ale ja wolałbym aby podwórko było jednak zielone. Zwłaszcza, że podwórko jest duże, 300 m2 i po całym terenie jeżdżę i wykręcam samochodami.
Chciałbym więc zrobić trawnik po którym będę mógł jeździć samochodem. Wykluczam ekokratkę, według mnie jest ona okropna i mam z nią złe doświadczenie oraz wymaga dużego nakładu pracy.
Czy jest to w ogóle możliwe. Jakaś specjalna ziemia i specjalny gatunek trawy które będą odporne na rozjeżdżanie. Może wymieszać ziemię np. ze żwirem. Pewnie będzie potrzebny również dobry drenaż by ziemia nie nasiąkała. Tak jak już wspomniałem obecnie ziemia jest ubita nie ma na niej nigdy błota, mimo jazdy po niej samochodami, nawet podczas rozstopów. Chciałbym nawieść na nią nową ziemie i zasiać trawę.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze