Tematy związane z wodą w ruchu, ściany wodne i wodospady
#1464 przez mareczek
So paź 07, 2017 4:27 pm
w woreczkach jest zakupiony filtracyjny biochalix, materiał drogi dlatego go nie sypie luzem tylko układam w jednym miejscu w formie tamy i kiedyś łatwiej będzie go wymienić. W strumieniu z kamieni zrobiłem kolejne zapory i wszystko obsypałem żwirem i zeolitem. Obecnie strumyk jest płytki i rosną w nim roslinki.
#1580 przez oczkowodne
Pn paź 30, 2017 4:50 pm
Wszystko zależy od badań wody, ile w niej masz fosforu do zaabsorbowania. Warto też obliczyć ładunek fosforu jaki będzie spływał rocznie ze zlewni do stawu. Generalnie do 400 m3 wody przy "normalnych" wynikach badań wody można użyć np.2 tony biochalixu lub 10 ton bioporifu jeśli stężenia są małe. Sorpcje fosforu liczy się na jakiś okres, inaczej będzie jak staw ma funkcjonować 2 lata a inaczej jak 10 lat. Strumień powinien pomieścić cały ten wyliczony materiał. Zacznij od analizy wody, jej wyniki powiedzą ile i czego należy wsypać w określonym przedziale czasu.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze