Tematy forum związane z budową oczek wodnych i stawów
#2118 przez Denis88
Śr maja 23, 2018 8:18 pm
Witam
Chciałbym uzyskać informacje trochę w odwrotnej sprawie a mianowice procedura przy likwidacji oczka wodnego z działki. Kupiłem działkę niezabudowaną z warunkami zabudowy o powierzchni 0.23ha na której poprzedni właściciel wykopał sobie w rogu działki oczko wodne o powierzchni około 70-90m2. Oczko jest naniesione na mapie do celów projektowych a nawet linia zabudowy jest poprowadzona na około oczka. Oczko jest praktycznie wyschnięte i zarośnięte i chciałbym się go pozbyć i nie wiem od czego zacząć żeby je zasypać i usunąć z mapy. Obecnie buduje dom na drugiej części działki ale w przyszłości planuje podział działek i będzie mi ono przeszkadzało. Byłem w gminie ale za bardzo nikt mi nie potrafił odpowiedzieć jednoznacznie jak to ruszyć. Jeden urzędnik zasugerował ze jest możliwość zasypania przy jakiś pracach budowlanych na działce w tym miejscu. Oczko nie jest żądnym zbiornikiem ciekłym czy retencyjnym jedyny problem jaki powiedział mi urzędnik ze zostało naniesione. Prosił bym o porady jak to ruszyć żeby w przyszłości nie zostać jakoś ukaranym.