Tematy związane z planowaniem i projektowaniem ogrodu
#2190 przez KusKat
Cz cze 07, 2018 1:44 pm
Ja tam polecam zainteresować się dobrymi fachowcami od ogrodów. Jeśli chce się mieć coś co pozostanie na dłużej i będzie dobrze wykonane to projektowanie jest konieczne. Ja bardzo kocham ogrody, ale jednak wolałam zwrócić się o pomoc do specjalistów - Garden My Love. Teraz ciesze się pięknym ogrodem i jedynie go pielęgnuje, co sprawia mi ogromną radość!
#2204 przez mcdan
Śr cze 13, 2018 11:33 am
Mamy dylemat nad wyborem oświetlenia do ogrodu, wzdłuż ścieżki, w okolicach oczka wodnego. Możecie polecić coś w tym zakresie?
#2205 przez stephan
Śr cze 13, 2018 1:27 pm
Pytanie czy to będzie robione z projektem, czy bez projektu. Generalnie lepiej, wygodniej byłoby przygotować projekt, ale w praktyce decydują się na to nieliczni.
Jeżeli chodzi o samą elektrykę, to profesjonalne przygotowanie instalacji elektrycznej, zewnętrznej czyli odpornej na deszcze, śniegi i inne tego typu zjawiska pogodowe, najlepiej jest zlecić elektrykowi.
#2304 przez marka
Wt sie 07, 2018 4:44 pm
Ja lubię sama komponować swój ogród, w ten sposób jest taki wyjątkowy. Jedyny w swoim rodzaju. Jest tyle inspiracji w sieci, że czasem warto samemu rozplanować wszystko.
#2307 przez AniaL34
Cz sie 09, 2018 2:59 pm
Popieram takie podejście. Najlepiej samemu stworzyć swój ogród, nawet jeżeli na początku nie ma się o tym pojęcia. W przypadku zamówienia projektanta jest to dodatkowa opłata, a i tak niektórych rzeczy trzeba się nauczyć, żeby później o te rośliny dbać. Jeżeli chodzi o elementy dekoracyjne takie jak obrzeża, figurki czy kamień to spokojnie można kupić w każdym sklepie ogrodniczym w różnych przedziałach cenowych. Np. kupiłam ostatnio obrzeża limiteo, żeby oddzielić trawnik od pozostałej części ogrodu. Za 100m zapłaciłam około 80 zł. Cena korzystna i fajny efekt.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze