Tematy związane z planowaniem i projektowaniem ogrodu
#2202 przez mczay
Pn cze 11, 2018 1:18 pm
Oj z cenami to jest bardzo różnie, zależy ile jest terenu, jak trudny jest. U mnie łatwo nie było ale firma którą wynajęłam stanęła na wysokości zadania. Adeko z Łodzi zrobili dla mnie dwie koncepcje i wybrałam ta która bardziej mi odpowiadała, i nawet nanieśli poprawki jakie chciałam. Także jak ktoś szuka solidnej firmy to polecam.
#2223 przez marcela
Śr cze 27, 2018 7:33 am
Chyba też pomyślę o wykonaniu ogrodu przez profesjonalistów. Może ceny nie są najniższe, ale chciałabym mieć piękny ogród przed domem, a nie trochę taki przypadkowy. Nie mam dużej działki, dlatego jego aranżacja wymaga spojrzenia na niego przez specjalistę. Od dziś odkładam do skarbonki pewną kwotę, aby na jesieni lub na wiosnę mieć swój ogród jak z marzeń. :-)
#2541 przez naarie
N paź 28, 2018 9:41 pm
Trochę trudno jednoznacznie ocenić koszt projektu, tylko na podstawie podanej powierzchni terenu. Wszystko zależy od tego, jakie masz plany co do tego ogrodu, co chciałbyś, aby się w nim znajdowało, jakie rośliny itd. Dobrym pomysłem na zmniejszenie kosztów jest zakup jedynie projektu, a wykonanie w miarę możliwości zrealizować samemu. To jest dość powszechne rozwiązanie. jeżeli wszystko zlecisz jednej firmie, wtedy możesz dużo zaoszczędzić na samym projekcie.
#2605 przez stephan
Wt lis 13, 2018 1:13 pm
Podejrzewam, że koszt uzależniony jest od kilku czynników takich jak powierzchnia ogrodu oraz stopień skomplikowania ogrodu.
Oprócz tych wszystkich roślin i instalacji, warto również zastanowić się nad jakimiś formami oświetlenia, bo jest to również niezwykle istotny czynnik.
#2880 przez kaskak
Pt sty 25, 2019 5:40 pm
To zależy od wielu czynników. Zwracaj uwagę na opinie firmy, poprzez pozytywne będziesz mogła rozpoznać porządną firmę. A skąd jesteś?
#2973 przez ArekP
Pn lut 18, 2019 12:19 pm
Ja korzystałam z usług magic gardens - bardzo dobra praca + cennik jest na stronie i możesz wyliczyć sobie koszt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze