Tematy związane z aranżacją, budową i urządzaniem ogrodu
#2563 przez Melam1
Śr paź 31, 2018 3:42 pm
Cześć,
Mam dość spory klasyczny ogród, z oczkiem wodnym i fontanną, chciałabym stworzyć w nim dodatkowe ścieżki.
Myślałam o takich z kruszywa. Na http://dekoratordomu.pl/kratka-trawnikowa-w-ogrodzie-kiedy-warto-uzyc/ czytałam, że tworzy się to na kratce trawnikowej, która wzmocni nawierzchnię. Myślicie, że to dobry pomysł? Czy ktoś ma taką ścieżkę i mógłby coś o tym powiedzieć?
#2566 przez Geforce
Śr paź 31, 2018 5:39 pm
lepiej zrobić ścieżkę tradycyjna metodą, piasek 10 cm, podbudowa z tłucznia i posypka z ostatecznego kruszywa. Kratka będzie dużym kosztem a jak zacznie wychodzić to żadna z tego dekoracja
#2604 przez visana
Wt lis 13, 2018 9:49 am
mam podobnie. tylko jeszcze pomiędzy piachem a kruszywem mam agrotkaninę przez co chwasty się nie przedostają. a na brzegach ścieżki betonowe palisady z jońca, wystają na mniej więcej 4-5 cm. to było konieczne bo inaczej rośliny i trawa wchodziły na ścieżkę