Zadaj pytanie i czekaj na szybką odpowiedz eksperta z danej dziedziny
Regulamin działu: Wszystkie porady na naszym forum są sprawdzane i moderowane przez wybranych fachowców z danej branży. Staramy się zapraszać do naszej społeczności największe autorytety z danej dziedziny. Zachęcamy do ich poznania w tym dziale.
#2647 przez Stawywodne
Cz lis 29, 2018 12:44 pm
Rośliny wodne dobiera się na podstawie parametrów wody takich jak ph, kh itp. Główne znaczenie ma wskaźnik Ellenberga pokazujący jakie rośliny będą rosły w wodzie o danych parametrach - wylicza go program na podstawie danych z kilkunastu wartości analizy wody. Poproszę kolegę aby wstawił tu tabelkę. Samodzielnie to można określić tylko rośliny do wody twardej lub miękkiej. Wiem ze spore znaczenie przy obsadzie ma również allelopatia, czyli wzajemny szkodliwy lub korzystny wpływ substancji chemicznych wydzielanych przez rośliny na siebie nawzajem. W tym temacie nie jestem specjalistą.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze