#2559 przez Bermi72
Śr paź 31, 2018 12:22 pm
hej wszystkim, od dłuższego czasu czytam to forum i bardzo bym chciał zbudować samemu staw kąpielowy. Byłem na polecanych przez was szkoleniach, mam już badanie wody ze studni i kilka wytycznych od projektanta. Niestety nie stać mnie na ceny jakie oferują renomowane firmy i postanowiłem na wiosnę rozpocząć prace samemu z pomocą lokalnej firmy budowlanej (wykop, bloczki itp). W sieci znalazłem ofertę kilku firm, które sprzedają materiały do budowy tzw gotowca. Czy to dobry wybór i czy taki staw będzie dzialal prawidlowo? jaka jest tego jakość? Ma ktos taki staw lub zna kogos kto moze sie wypowiedziec w tym zakresie?
#2652 przez Stawywodne
Cz lis 29, 2018 1:02 pm
ja bym odradzał gotowca, staw kąpielowy to wyjątkowo indywidualna budowla. Znajomy zakupił i nie poleca. Zaproszę go na forum.
#2655 przez Waterkeeper
Cz lis 29, 2018 1:54 pm
Gotowe zestawy mają 3 firmy: Hydroidea, Garden Serwis i Acorus
Przykład: http://www.stawykapielowe.com/info/goto ... kapielowe/ - na tym zestawie budowałem jeden staw po modyfikacjach drobnych i wyszło świetnie.

Gotowiec zawsze będzie miał jednak swoje ograniczenia i osobiscie polecam budowac wg. indywidualnego projektu. Z drugiej strony nie kazdego na to stac i taki gotowiec moze byc jakims rozwiązaniem. Najwazniejsza jest filtracja i dobór złóż mineralnych. Acorus tutaj wypada najsłabiej (filtr to nieporozumienie) ale ma za to fajny pomysł na gotową nieckę. Dużą rolę pełnią też rośliny i ich ilość w strefie regeneracyjnej - te zresztą można dokupić samemu i dosadzić.
#2833 przez Bermi72
Śr sty 09, 2019 8:43 pm
no tak, ale mi odpowiada ten projekt stawu ok. 100m2, kupowac czy nie?
#2842 przez Ecokolo
Wt sty 15, 2019 1:51 pm
Robiłem dokładną analize rynku w 2018r. Te materiały od Hydroidea są bardzo dobre. W zeszłym sezonie wspolnie projektowalismy staw i dostałem bardzo podobną propozycję dla stawu 120 m2. Polecam zakup bo na tym sprzecie wszystko funkcjonuje bez zarzutu - przynajmniej narazie. Nie jestem tylko do konca przekonany czy samemu z tym sobie poradzisz? Masz jakas ekipe budowlana?