Informacje na temat wykonawców i producentów
#2588 przez stephan
Śr lis 07, 2018 2:13 pm
Takie z kodami kreskowymi, aby można było w łatwy sposób identyfikować rośliny. Może ktoś już to przerabiał i podpowie na co należy zwracac uwagę przy ich wyborze?
#2591 przez mcdan
Cz lis 08, 2018 8:06 am
Jak masz wątpliwości, to proponuję dopytać w w jakimś sklepie czy markecie ogrodniczym jak to mają rozwiązane.
Jest coś takiego jak autoidentyfikacja, czyli metoda znakowania produktów, brzmi skomplikowanie, ale nic z tych rzeczy. Po wdrożeniu zaczniesz się dziwić, dlaczego wcześniej tego nie sprowadziłeś.
Identyfikacja odbywa się zwykle a pośrednictwem kodów kreskowych - mogą być to samoprzylepne kody - najczęściej tak właśnie to wygląda.
Dostepne są też etykiety pętlowe (na łodygę) lub wtykane w podłoże. Możliwości z tego zakresu jest jak widzisz bardzo dużo.
#2900 przez sekretnaogrodniczka
Pn lut 04, 2019 12:18 pm
Etykiety są różne; jedne z samym kodem kreskowym jak pisano powyżej zaczepiane na łodydze, wbijane w podłoże bądź naklejone na donicę, inne etykiety pokazują wygląd rośliny nazwę polską i łacińską oraz kod kreskowy mocowane podobnie. Co do materiału takich etykiet różnorodność także jest duża, osobiście spotkałam się z:
- etykietkami papierowymi/ tekturowymi (niski poziom trwałości raczej przeznaczone na teren szklarni bądź sklepów ogrodniczych),
- etykietami z tworzywa sztucznego o różnych formach i kształtach (wysoka trwałość i odporność na warunki atmosferyczne jednak po pewnym czasie widoczne jest zanikanie informacji wskutek działania słońca),
- etykiety naklejane (trwałość średniej jakości, na donicach długo się utrzymują),
- etykiety wypisywane na plastikowej tabliczce (wykluczony kod kreskowy)
Według mnie etykiety maja ułatwiać i usprawnić prace właścicielowi ale dużo zależy od specyfiki zakładu i samej osoby wybierającej takowe oznaczenie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze