Tematy związane z planowaniem i projektowaniem ogrodu
#2907 przez sekretnaogrodniczka
Pn lut 04, 2019 3:41 pm
Witam,
Bardzo podobają mi się konstrukcje z wierzby energetycznej w kształcie podobnym do altany Wiem że można sobie darować tworzenie czegoś z żywej rośliny i zainwestować w stelaż metalowy lub coś podobnego, ale gdzie tu zabawa ? Prace w ogrodzie traktuję jako hobby i odpoczynek dlatego też lubię stawiać sobie nowe wyzwania i tworzyć coś Czy ktoś posiada może taką u Siebie i może podzielić się swymi odczuciami ?
#2910 przez Florad
Pn lut 04, 2019 7:05 pm
ja zrobiłem coś podobnego jak na zdjęciu w tamtym roku, moze uda mi sie latem dac zdjecie swojej. sam jestem ciekaw efektu. Zasadziłem długie i zywe pędy na głębokości ponad 0,6 metra w przepuszczalnej, żyznej ziemi. Taka głębokość umożliwi zywej altance swobodne pobieranie wody z gruntu. Konstrukcję nośną zrobiłem z kilkudziesięciu pędów wierzby i zakładam ze z czasem będę je przeplatał i przycinał odrosty. Zaletą takich altan czy innych konstrukcji typu pergole, stołki, siedziska itp jest ekologiczne i w pełni naturalne wykonanie, oryginalność, niepowtarzalność i ogromna satysfakcja.
Załączniki
wierzba.jpg
wierzba.jpg (93.59 KiB) Przeglądane 348 razy
#2935 przez barwinka
Wt lut 05, 2019 1:20 pm
Stworzenie wyjątkowej altanki w naszym ogrodzie, wymaga sporego wysiłku. Ja jestem zdecydowaną zwolenniczką tworzenia takich wyjatkowych miejsc w ogrodze. Zwykłe altany mnie nie przekonują, dużo bardziej podobają mi się altanki z trzciny. Moim zdaniem są dużo trwalsze i lepiej wyglądają.
#2941 przez Panery
Wt lut 05, 2019 8:42 pm
super pomysl, wyprobuje w tym roku u siebie na dzialce, zaczne od malej konstrukcji na probe