Choroby i szkodniki
#3314 przez stephan
N maja 05, 2019 9:21 am
Kleszcze występują przede wszystkim w wilgotnych miejscach - a więc intensywnie podlewany ogród może stanowić dobre miejsce do życia dla kleszczy - a te jak wiadomo są nosicielami różnych groźnych chorób. Pytanie, jak sie przed nimi chronić?
#3329 przez pebe
Pt maja 10, 2019 11:36 am
Kleszcze same w sobie nie są groźne, bo co takie małe stworzenie może nam zrobić. Groźne są te wszystkie choroby które kleszcze przenoszą. Choroby z boreliozą oraz KZM na czele.

Co można z tym zrobić? Przede wszystkim ubierać się w jasną odzież, tak aby ewentualnie można było włatwy sposób zobaczyć zagrożenie. Można też stosować różnego rodzaju repelenty. Wbrew pozorom, te zawierające DEET nie są aż tak skutecnze na kleszcze (bardziej na inne owady latajace).
Gdy już dojdzie do wkłucia warto posiadać specjalny przyrząd przy pomocy którego można w miarę szybko i efektywnie pozbyć się kleszcze. Mowa konkretnie o tym tutaj: https://kickthetick.pl/kick-the-tick-przyrzad/

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze