Tematy forum związane z pielęgnacją oczek wodnych i walką z glonami
#730 przez oczkowodne
N cze 19, 2016 10:13 pm
Mój ranking:

1. Ecogerm Ponds - zdecydowanie najlepszy i dosyć skuteczny. Efekty widać po ok. 2-3 tygodniach.
2. Ecotabs - świetne są tylko drogie tabletki, proszek średni. Efekty w glonach i zamuleniu widać po 2 tygodniach.
3. Teichschlamm entferner - bardzo szybko krystalizuje wodę, słaby w glonach i średni w zwalczaniu zamulenia
4. Bluklar - bardzo słaby w działaniu przy podstawowej dawce, średnio zwalcza zamulenie
5. Filterstarter bakterien - bardzo słaby starter, nadaje się praktycznie tylko do filtra i oczka z napowietrzaczem
6. AquaActiv biokick - dosyć dobry starter do filtra ze stałym przepływem wody
7. Trigger 3 - bardzo słaby w działaniu, podstawowa mikrobiologia dla cierpliwych
8. Biosfera i Biolake - nieporozumienie jakieś jeśli chodzi o oczka wodne
#1134 przez oczkowodne
Wt cze 06, 2017 9:25 pm
Ja stosuję startery bakteryjne od kilku lat i bym raczej napisał, że są wyjątkowe a nie "słabe". Bakterie w naturalny sposób poprawiają jakość wody w stawach i oczkach wodnych. Trzeba mieć jednak świadomość, że nie zobaczymy efektu w 3 dni - organizmy te działają powoli i długofalowo. Oczywiście są firmy i produkty lepsze i są gorsze z minimalną liczbą mikroorganizmów lub z bakteriami które szybko giną - jak w mojej liście powyżej. To można zobaczyć pod dobrym mikroskopem.
#1142 przez Pikut
Pt cze 09, 2017 8:53 am
bluklar jest przereklamowany, na chwile robi się woda czystsza i pozniej to samo co było, ecotabs działa tylko tabletka tzn. widać jakiś efekt, po proszku nic się nie zmieniło. z ecogermow najlepszy jest ecogerm lakes - widocznie likwiduje fosforany i woda robi się czystsza, ubytku mulu nie zauważyłem, triger nic nie zauwazyłem, pzdr