Wszystko na temat roślin do ogrodów
#2300 przez marka
Pt sie 03, 2018 5:18 pm
U nas kleszczy mnóstwo, mieszkamy przy lesie i jest ich od groma. Moje dzieci ciągle coś mają, nie pomagają nawet różne preparaty.
#2500 przez GreenSolutions
Pn paź 22, 2018 7:11 am
Ogólnie zioła "aromatyczne" - te które bardzo intensywnie pachną, odpędzają insekty. Jednak najlepszym rozwiązaniem aby zmniejszyć ich liczbę u siebie, jest montowanie budek dla ptaków - oczywiście, o ile mamy gdzie. Ptaki to najlepszy sposób na walkę robalami ;)
#2978 przez wojcin
Pt lut 22, 2019 10:12 am
Nie wiem czy nawet te silnie pachnące rośliny i jakieś preparaty wystarczą na walkę z kleszczami... Mam wrażenie, że one z roku na rok są coraz bardziej odporne na chemię czy jakieś inne mieszanki stosowane w ogrodach. A inne zwierzęta nie są nimi zainteresowane. Jeszcze jakiś czas temu przecież większość kleszczy ginęła w czasie wypalania traw, a teraz, jak to zostało wstrzymane, to zaczęły się plagi kleszczy nie tylko w lasach ale w parkach czy nawet na osiedlach :/
#7549 przez DagmaraB
Wt sie 20, 2019 9:35 am
Też tak uważam, większość środków nie działa na te pajęczaki. Poza tym potrafią się kryć w fałdach ubrania i po czasie wbić się w ciało.
#8499 przez Gagatek
Pn wrz 23, 2019 11:56 am
Ja słyszałem o jakiś opryskach na kleszcze, ale nie pamiętam nazwy. Mój szwagier mówi, że bardzo skuteczne!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze