Tematy związane z aranżacją, budową i urządzaniem ogrodu
#197 przez Frezja
So kwi 04, 2015 1:46 pm
Mój trawnik w ogrodzie w terenie leśnym pozostawia wiele do życzenia. Zastanawiam się nad położeniem trawy z rolki. Co o tym sądzicie?
#227 przez GordoStudio
Wt kwi 07, 2015 2:29 pm
Trawa z rolki nie nadaje się do zacienionych miejsc w ogrodach leśnych. Mieszanki traw używane do produkcji takich trawników są raczej tymi najtańszymi i nie przetrwają długo w takich warunkach. Polecam zrobić trawnik siany ze specjalnie dobranym składem nasion do miejsc cieniolubnych.
#262 przez Frezja
Pt kwi 10, 2015 8:42 pm
A jakie to powinny być nasiona lub jaki taka mieszanka powinna mieć skład ?
#269 przez GordoStudio
So kwi 11, 2015 10:34 pm
Testowaliśmy kilku różnych producentów i różne mieszanki w przeciągu ostatnich 5 lat. Tak naprawdę jedyna trawa jaka utrzymuje się w mocno zacienionym miejscu to mieszanka traw Kiepenkerl schatten-rasen.

Do kupienia tutaj: http://www.oczkawodne.co/nasiona-traw,312.html

Inne trawy, pomimo zapewnień, że nadają się na miejsca zacienione nie utrzymywały się w terenie leśnym.
#647 przez Taran
Śr kwi 20, 2016 8:50 pm
Ja mam trawnik w lesie i raczej to ciężki temat, co roku to samo- mech i coraz słabasza trawa. Co sezon muszę robić wertykulację i dosiewki.
#706 przez Lukik
Wt maja 10, 2016 2:35 pm
A jaką masz glebę? Bo to także ma znaczenie przy trawniku. Niby trawa może rosnąć wszędzie jednak by była faktycznie efektowna to musi być odpowiednie podłoże. Z drugiej strony jeśli jest to teren zalesiony to idealna trawka po pierwsze nie wygląda naturalnie, a po drugie jej utrzymanie będzie wielkim wyzwaniem. Spadające liście, igły, patyki, gałęzie ;) Dlatego radzę zrewidować oczekiwania.
Na pewno orientujesz się jak dbać o trawnik, ale może warto przeczytać coś co piszą fachowcy
#714 przez adaś
Wt maja 24, 2016 8:23 am
U mnie bardzo dobrze sprawdziła siętrawa na tereny zacienione , barenbruga shadow gazon , ale na stronie maja też mieszankę profesjonalną barenbrug shadow pro barcampsia to jest chyba taka profesjonalna mieszanka do cienia i przeznaczona na intensywne użytkowanie
#1912 przez Sanko
Wt mar 13, 2018 11:01 am
Jeżeli jest to teren leśny, może być kwaśna gleba. Trawa się przyjmie, ale może pojawiać się mech, więc zalecałbym przed wysiewem zastosować wapno. Wiem co mówię, bo sam zrobiłem taki błąd, ale to jest najlepsza nauka dla człowieka. Jeżeli chodzi o mieszankę trawy najlepsza jednak jest trawa barenbrug, kupiłem odmianę Green Universal