Tematy związane z pielęgnacją terenów zieleni
#1919 przez DagmaraB
Wt mar 20, 2018 12:56 pm
Ja używam dobrze rozłożonego kompostu i też jest w porządku. Czasem jeszcze wieloskładnikowym podsypuję. Inna sprawa, że u mnie ziemia też jest dość dobra więc nie muszę tak dużo sypać.
#1965 przez jolka7883
Pn mar 26, 2018 1:16 am
Mogę używać tego co polecacie czy lepiej odezwać się do firmy, który stworzyła mi ogród i zapytać? Stworzyli mi tak piękny ogród, że nie chciałabym nic popsuć. Była mowa o trawniku, ale ja jestem gapą i zapomniałam.
#1998 przez Eltoni
Śr kwi 04, 2018 9:12 pm
Powiem Ci tak - możesz się odezwać, bo na pewno dysponują odpowiednią wiedzą na ten temat, ale moim zdaniem spokojnie możesz na własną rękę dużo osiągnąć. Ważne jest żebyś wybierała np nawozy dobrej jakości. Ja stosuję ekologiczne nawozy i ich skład jest tak dobrany, że z pewnością nie zaszkodzi żadnej roślinie. Teraz korzystam z biogardeny, mają bardzo dobry nawóz do trawników, prosto się go stosuje, wystarczy raz albo dwa razy w sezonie i trawnik jest przepiękny.
#2010 przez bylinka
Wt kwi 10, 2018 9:02 am
Dlatego ja jestem zdania, ze najlepiej takie projekty robic na wlasna reke. Przeciez w sieci mozna znalezc doslownie wszystkie potrzebne informacje. Co lepsze nawet sa wideo poradniki krok po kroku .. czego chciec wiecej .. chyba zalowac, ze kiedys nie bylo tak latwo :) Ja natomiast borykam sie z troche innym problemem, mam zachwaszczony trawnik. Ogolnie to prezentuje sie dosc dobrze dlatego wybilam sobie z glowy robienie go od nowa .. zreszta zbyt duzo wydawal na to pieniedzy i przeznaczylam wlasnego czasu. W sklepach internetowych sa roznego rodzaju srodki chwastobojcze np. https://www.sklepogrodniczy.pl/nawozy/d ... waszczony/ Zastanawiam sie jaki wlasciwie wybrac. Wole zapytac tutaj bardzie kompetentne osoby opierajce swoje opinie na wlasnych doswiadczeniach .. dlatego bede wdzieczna za jakakolwiek pomoc. Pozdrawiam serdecznie :)
#3244 przez Kalanss
Cz kwi 18, 2019 2:28 am
Ja Wam mogę polecić Biopreparaty , bo sama je stosuje i mój trawnik każdego roku wygląda przepięknie, ale to też zasługa regularnego podlewania. Nie będę Wam polecać żadnych konkretnych produktów, bo nie jestem ekspertką i uważam, że każdej osobie może przypasować inny produkt, ale uważam, ze warto inwestować w bio produkty i nie szkodzić środowisku.
#3332 przez zonka
Pt maja 10, 2019 6:39 pm
my mamy u siebie trawnik z rolki, zakladala nam firma Gardenon, raz dwa i po sprawie, :) efekt jest od razu no i do jesieni nie musimy nic robic :)