Zadaj pytanie i czekaj na szybką odpowiedz eksperta z danej dziedziny
Regulamin działu: Wszystkie porady na naszym forum są sprawdzane i moderowane przez wybranych fachowców z danej branży. Staramy się zapraszać do naszej społeczności największe autorytety z danej dziedziny. Zachęcamy do ich poznania w tym dziale.
#1696 przez wędkarka1
Śr lis 22, 2017 1:17 pm
Staw bardzo zarósł rośliną zwaną kobomba proszę o pomoc jak mogę najszybciej pozbyć się tej roślinności. Staw ma wielkość 0,5 h głębokość 1.5 m - staw jest zarybiany karpiem i był wpuszczany amur - niestety tej rośliny jest coraz więcej i szybko się rozrasta.
Załączniki
20171031_115145Kabomba.jpg
20171031_115145Kabomba.jpg (62.8 KiB) Przeglądane 476 razy
#1698 przez oczkowodne
Śr lis 22, 2017 5:48 pm
nie jestem pewny czy to co widzę to kabomba, mozna prosic o zdjecie samej rosliny na białym tle. Ostatnio jednak zauwazono ja w kilku miejscach w Polsce, to obcy gatunek inwazyjny. Nie lubi zimna więc może przemarznie tej zimy ;) jesli przetrwa zimę to tylko mechaniczne wyrywanie pomoże i to cykliczne niestety bo szybko będzie odrastać