Wszystko na temat roślin do ogrodów
#11150 przez Tobiaszr
Śr maja 06, 2020 10:53 am
Zakładałem sobie trawnik prawie 1,5 tygodnia temu. Już widze pierwsze wschodzące liście trawnika. NIemniej mam świadomość, ze trzeba będzie pewnie w niektórych miejscach trawnik dosiać z uwagi na deszcze w ostatnich dniach (deszcze zmyły trawę). Oczywiście narzekać tutaj nie będę bo lepszy jest deszcze niz susza. Szczególnie, ze trawnik wymaga w pierwszym okresie wzrostu dość dużo wody.

Dobór mieszanki rowniez nie powinien być przypadkowy. Nikt Wam tutaj nie doradzi, jaka mieszanka będzie odpowiednia, nie sądzicie, ze dobrze będzie kontaktować się ze sklepem ( jak tutaj https://sklepdlaogrodu.pl/ ) , w którym mają pełen asortyment takich mieszanek? Powinni Wam dobrac odpowiednią.
#11250 przez Hidi
Pt lip 03, 2020 8:41 pm
Taki trawnik wymaga dużego wysiłku i dbałości

---
#11287 przez DagmaraB
Śr lip 22, 2020 8:41 am
Podstawa to odpowiednio przygotowany teren. Bez tego ani rusz. Prace warto rozpocząć w kwietniu lub maju gdy ziemia będzie sucha. To bardzo ważne. Ja w swoim ogródku mam gęsty, zielony trawnik który świetnie komponuje się z moimi i drzewkami ozdobnymi :) Coś wspaniałego! :)
#11328 przez Jakto
Pn sie 10, 2020 10:28 am
Rozumiem, że trawnik już jest założony? Jesli tak to polecam nawóz z mikroskładnikami firmy Target. NIe wiem czy znajdziesz w sklepach stacjonarnych, ale znajdziesz w wielu sklepach internetowych. Obecnie pod kątem skłądu jest to jeden z lepszych nawozów trawnikowych jakie mozesz znaleźć w sklepach: nadaje się do wszystkich rodzajów mieszanek trawników jak rowniez ma wiele dobrych składników : azot, fosor, potas, magnez i siarkę oraz mikroskładniki takie jak: bor, miedź, żelazo, mangan i cynk. Na produkcie jest rozpisana dawka.
Dostaniesz w internetowych sklepach ogrodniczych
Do pielęgnacji trawnika przydadzą się również narzędzia ogrodnicze
https://ogrodniczy.com/narzedzia-ogrodnicze-reczne Szczególnie do przycinania obrzeży.
#11503 przez maxiking
Pt paź 02, 2020 10:48 pm
Jesli chodzi o koszenie to moze sie nadac , ja niedawno dodstalem w prezencie i bardzo dobrze sie sprawuje.
#11549 przez PaniSmith
Pn paź 12, 2020 8:45 am
Ja w przyszłym roku będę chciała zasiać ładny trawnik bo w tym roku mamy dom w stanie surowym ;)