Tematy związane z aranżacją, budową i urządzaniem ogrodu
#2379 przez justyna80
Pn wrz 10, 2018 8:52 am
Hej, chciałabym skończyć przed zimą budowę ogrodu, oczywiście teraz jeszcze nie będzie użytkowany, ale startuję od wiosny. Zastanawiam się czym lepiej go ogrodzić, zwykłą siatką ogrodzeniową czy może panelami ogrodzeniowymi, co sądzicie, no i na jaki rodzaj ogrodzenia się zdecydować?
#2823 przez mcdan
Pt sty 04, 2019 2:07 pm
Jesienią tego roku zdecydowaliśmy się na ogrodzenie ogrodu. Wcześniej mieliśmy na miejscu ogrodzenia siatke, która tylko szpeciła ogród. Aktualnie mamy ogrodzenie kute i wyglada to o wiele lepiej. Mielismy dylemat czy inwestować w ogrodzenie kute czy może drewniane. Stanęło na kutym i jesteśmy zadowoleni. Praktycznie bezobsługowe jesli chodzi o pielęgnacje bo nie trzeba go impregnować.
Jednocześnie bardzo atrakcyjne z wyglądu

Mamy cos ala: http://efekt-metal.pl/
Obrazek
#2898 przez wrotka
N lut 03, 2019 11:51 pm
Siatka to najtańsza możliwość ale ma też swoje wady. Dla mnie kluczowa to ta że wszystko przez nią widać a tuje posadzone wzdłuż potrzebują kilku lat na to by rzeczywiście zasłaniać widok. Jak tam oczywiście się komu podoba ale ja już wolałabym dołożyć do betonowego ogrodzenia, takie jak ma w ofercie firma Joniec, te modułowe szczególnie to i wyglądają i spełniają wszystkie funkcje a do tego proste w utrzymaniu czystości, szczególnie po zabezpieczeniu.
#3046 przez Benio89
Pt mar 22, 2019 11:22 am
Jest sporo opcji, najtańszą jest oczywiście siatka leśna rozwieszona na drewnianych palach lub słupkach aluminiowych, ale przerabiałem to u siebie i nie polecam - lisy przełażą dołem, sarna przeskoczy górą, a dzik przebiegnie przez nie jakby były chusteczką. Lepsze są takie płoty ażurowej jako ogrodzenie docelowe, one już powstrzymają zwierzęta, człowieka też, choć jak wiadomo człowiek to największy szkodnik ;)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

OSTATNIE TEMATY

O nas

Witamy na naszym forum ogrodniczym z poradami ekspertów i miłośników architektury krajobrazu. Jest to platforma wymiany doświadczeń dla ogrodników, budowlańców i projektantów, jak i miejsce spotkań dla miłośników ogrodnictwa

Zapraszamy na stronę sklepu internetowego:

OGRODY.COM

Najnowsze trendy w architekturze