Tematy związane z aranżacją, budową i urządzaniem ogrodu
#2394 przez WeronikaMaczek
Wt wrz 18, 2018 11:19 am
Jak w temacie! Jak aranżować ogród? Mamy częściowo zacieniony teren, lecz taras i druga część ogrodu jest cały czas eksponowana na słońcu. Ciężko nam dobrać odpowiednie rośliny do obydwu części ogrodu. Poza tym, mamy też problem z trawą, bo w zacienionej części rośnie mech! Czekam na wasze rady!
#2484 przez misi4sty
Cz paź 18, 2018 6:31 pm
Projektowanie ogrodu to nie tylko planowanie miejsca sadzenia drzew czy krzewów, ale również wypada zastanowić się gdzie będziemy trzymać wszelkie narzędzia do pracy. Do tego celu polecam postawić funkcjonalny domek ogrodowy.
#2545 przez mczay
Pn paź 29, 2018 5:10 pm
A co myślicie do zadaszeniu do ogrodu?Tarasola ma w swoje ofercie ciekawe i piękne rozwiązania, zastanawiam się nad czymś takim właśnie do mojego ogrodu. Wygodne i praktyczne, można zaprosić gości na kawę czy grilla nawet jak pogoda nie sprzyja.
#2985 przez wojcin
Pn lut 25, 2019 3:41 pm
Jeśli chodzi o rośliny to ja bym się zdała chyba na jakiegoś ogrodnika, bo wtedy on powinien dopasować konkretne rośliny do miejsca i rodzaju gleby. Moi rodzice, jak uczyli się funkcjonowania w domu i urządzania ogrodu, to chcieli wszystko sami zrobić i niestety wydali mnóstwo kasy na rośliny, które się nie przyjęły... W zamian za to pewnie by mogli już skorzystać z usług ogrodnika. Poza tym moim zdaniem, warto kupić jakieś meble ogrodowe i parasol, zwłaszcza na tę część, gdzie jest najwięcej słońca. Plus jest taki, że można teraz znaleźć ładne meble nawet w takim sklepie jak kaufland.pl. I w dodatku w przystępnej cenie. Mają też trwałe rośliny, ale nie wiem czy do tak zróżnicowanego ogrodu. Wiem, że w domu potrafią przetrwać wiele, więc może tam też by dały radę. Z jedną czy dwoma roślinami może i warto by było spróbować, ale jeśli nie dadzą rady to lepiej chociaż raz skonsultować się z kimś, kto się na tym zna lepiej niż my czy sprzedawca.
Ja obstawiam, że najtrwalsze będą drzewa i krzewy iglaste i jeszcze trawy ozdobne, o ile podpasuje im ziemia i się przyjmą. Obawiałbym się za to o kwiaty, bo mam wrażenie, że one są znacznie bardziej delikatne.
#3050 przez barwinka
Wt mar 26, 2019 1:03 pm
Chyba tak, by wszystko dobrze ze sobą współgrało. Nie zapomnij też o odpowiednim miejscu na owocowe krzewy i drzewa . Bo nic nie smakuje lepiej jak przetwory zrobione z owoców, które samemu się wyhodowało.
#3292 przez Jannette
So kwi 27, 2019 5:41 am
Moim zdaniem, chcąc fajnie zaaranżować przestrzeń, dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po dostępne w ofercie Iluve ]latarnie ogrodowe . Przede wszystkim bowiem zarówno miłośnicy klasyki, jak nowoczesnych rozwiązań, znajdą tam całe mnóstwo propozycji dla siebie. Co więcej, są one one wysokiej jakości i na pewno zachowają nienaganny wygląd przez długie lata.
#3322 przez stephan
Śr maja 08, 2019 8:36 am
Polecam skorzystanie z firmy , która zajmuje się projektowaniem ogrodów. Możecie zamówić sobie sam projekt, cena projektu na pewno nie będzie wysoka. Możecie natomiast zdecydować się na kompleksowe usługi. W takim przypadku firma założy Wam trawnik oraz zasadzi rośliny. Dzieki temu ogród będzie wyglądał profesjonalnie ( nie wszystko będzie można wykonać samodzielnie.....). Samodzielne zakładanie trawnika łatwe nie jest....
Ostatnio edytowano Pt maja 10, 2019 10:54 am przez stephan, łącznie edytowano 1 raz
#3324 przez zonka
Śr maja 08, 2019 6:56 pm
nam zalezalo na funkcjonalnosci, no i fajnie gdyby był tez gustownie urzadzony, w nowoczesnym stylu. sami nie bardzo ogarniamy ta tematyke, dlatego powierzylismy to firmir Gardenon, to byl swietny krok, efekt rewelacja, trawnik, system nawadniajacy, rosliny, wszystko naprawde fajnie ogarniete