Tematy związane z pielęgnacją terenów zieleni
#3078 przez mcdan
Wt kwi 02, 2019 6:23 pm
Jak w temacie, jest tego coraz więcej. Jak się przed nimi bronić? Złapanie kleszcza przy pracach ogrodowych, to coraz większy problem.
#3085 przez pebe
Śr kwi 03, 2019 10:19 am
Po każdym przyjściu do domu sprawdzać odzież i swoje ciało - to jest podstawa.
Kolejna sprawa, to odzież. Najlepiej gdy jest w kolorze białym, aby czarne punkciki jakimi są kleszcze były dobrze widoczne na odzieży.
Są też środki takie jak te które zawierają w sobie DEET. Dobrze sprawdza się również permetryna
Gdy dojdzie do ukąszenia, trzeba niezwłocznie pozbyć się kleszcza. Liczy się czas. Nie można tego robić w sposób który mógłby doprowadzić do przedostania się treści do wnętrza ciała. A wiec nie ściskamy, nie kręcimy. Najlepiej zainwestować w pakiet do usuwania kleszczy zawierający zamrażacz oraz specjalny chwytak, który mozna bezproblemowo odczepić kleszcza. Mam tutaj na myśli np Kick the Tick: https://kickthetick.pl/
#3369 przez Melam1
Śr maja 29, 2019 1:59 pm
Jak dla mnie to nie ma skutecznego sposobu... stosowałam już masę preparatów i zawsze gdzieś złapię kleszcza jak robię w ogrodzie.
#8506 przez kompotmolp
Wt wrz 24, 2019 8:32 am
posadenie lawendy może trochę zniwelować ich ilość kleszcze nie przepadają za nią oraz szczepienie się na bolerioze :)