#9 przez Lte
Wt mar 03, 2015 11:29 pm
Planuję samodzielną budowę stawu kąpielowego. Czy jest to możliwe i jak samemu zbudować taki zbiornik? Poproszę o porady doświadczonych użytkowników.
#24 przez Waterkeeper
Śr mar 04, 2015 7:54 pm
Najważniejszy jest właściwy projekt i tutaj doradzałbym zlecenie go wyspecjalizowanej firmie. Sama budowa to już czysta budowlanka i można zaryzykować próbę samodzielnej budowy. Generalnie to nie jest budowa oczka wodnego i jakikolwiek błąd będzie bardzo kosztowny. Odważnym polecam obejrzeć fotorelację z budowy: http://www.stawykapielowe.com/info/etap ... pielowego/
#67 przez Lte
Wt mar 17, 2015 10:02 pm
Ja jednak zaryzykuje. Mój brat ma firmę budowlaną i sprzęt ciężki. Przeczytałem w internecie chyba wszystko na ten temat. Mam też wyniki badań wody, zastanawiam się tylko nad wyborem technologii.
#87 przez Waterkeeper
Wt mar 24, 2015 12:04 am
Polecam filtr bagienny poza stawem, minerały typu BioKalonit, strefę regeneracyjną z roślinami nasadzonymi w substracie BioLava i filtr bębnowy firmy Oase w komorze. Technologia ekobasenu i gwarancja wody bez glonów.
#1502 przez Lte
Śr paź 18, 2017 8:59 pm
Staw funkcjonuje prawidłowo, osobiście teraz wybrałbym jednak inny filtr mechaniczny. Modułowy zestaw bębnów dosyć często mi sprawia problemy i zabiera mi czas którego nie mam :( Generalnie jestem jednak bardzo zadowolony pomimo dużego nakładu pracy jaki trzeba włożyć w samą pielęgnacje - reakcje rodziny bezcenne 8-) Na samym początku nie opłukałem też wystarczająco dobrze minerałów filtracyjnych i zwykłego żwiru do zasypu, wodę miałem brudną przez prawie 2 tygodnie i wszędzie było pełno osadów, odkurzacz podwodny musiał być czyszczony 2 razy dziennie. Po wsypaniu żwiru (niestety go wcześniej nie przebadałem) woda całkiem mi zmieniła parametry i trzeba było dokonać korekt w mieszankach filtracyjnych i trochę zainwestować w środki do uzdatniania. Obecnie wszystko jest już dobrze, za 2 lub 3 tygodnie będę wyłączał filtr na zimę. Ciekawe co będzie z woda w nowym sezonie?