Wszystko na temat roślin do ogrodów
#11373 przez Anna73
Pn sie 17, 2020 2:50 pm
Dzień dobry,

znudziła mi się sama trawa w ogrodzie i zamarzyłam o kwiatach, żeby tak ładnie było i kolorowo. Plan pewnie realizować będę etapami, ale pytanie jest istotne już teraz. Mam trzy psy i wszędobylskiego kota, które uwielbiają biegać po ogrodzie i wściubiać nosy w nieswoje sprawy. Podżerają maliny z krzaka, a jeden z czworonogów chyba nawet podkrada agrest. Moje pytanie brzmi: jakie rośliny są bezpieczne dla psów i kotów? Wiem, że czosnek jest dla kotów toksyczny, ale co jeszcze? Czego lepiej unikać?

pozdrawiam, Anna
#11565 przez Tomasz89
Pt paź 16, 2020 8:12 am
Moja kobieta uwielbia . Mamy futrzaki i powiem szczerze, że w naszej opinie wrzos nie jest rośliną toksyczną dla psów i kotów, chociaż istnieją zdania, że zjadany w większych ilościach może spowodować wymioty, biegunkę i podrażnienie układu pokarmowego, więc wiadomo lepiej mieć nad tym kontrolę. Ale mówię, u nas te ozdobne roślinki się sprawdzają :)