Tematy związane z pielęgnacją terenów zieleni
#189 przez Pelergino
Pt kwi 03, 2015 8:22 pm
Przy jakiej temperaturze powinno się robić wertykulację trawnika? Słyszałem, że ma to znaczenie.
#509 przez ogrodnik
N sie 02, 2015 7:14 pm
Temperatura musi być kilka stopni powyżej 0 i utrzymywać się od dłuższego czasu. Ziemia powinna być już dobrze rozmarznięta. Zazwyczaj idealnym terminem na pierwszą wertykulację jest okres kwitnienia forsycji - marzec, kwiecień.
#613 przez Mazurada
Wt mar 29, 2016 9:32 am
Niestety w nocy cały czas są przymrozki więc ja zamierzam zająć się trawnikiem na początki kwietnia
#710 przez Frak82
Pn maja 16, 2016 10:28 pm
Też zwykle zaczynam w kwietniu, choć nie da się ukryć, że nie bez stresów. Ilekroć na wielkanoc pada śnieg (a się zdarza), to mnie strzela nieprzewidywalność pogody.
#776 przez justyna80
Cz lip 14, 2016 9:03 am
Dobrze, żeby temperatura była powyżej zera, ale też nie taka że od wielu dni jest upał. W obu przypadkach ziemia będzie twarda i nic się nie zrobi :) Tematyka ogrodu jest mi bliska odkąd mam apartamencik z ogródkiem w ]Grudziądzu muszę o niego dbać ;) Odpłaca mi się ładna, gęstą trawą.
#831 przez Chfost
Cz lis 03, 2016 7:01 pm
Ja z pytaniem - pewnie głupim ale jestem początkujący w tematyce ogrodnictwa. Marzy mi się piękny trawnik - jak z angielskich filmów, sporo już się naczytałem i tu rodzi się moje pytanie - czym się właściwie różni wertykulacja od aeracji? spotkałem oba terminy i nie wiem czy są jakieś istotne różnice? Mam już aerator i nie wiem czy powiniem dodatkowo inwestować w wertykulator?